dodano: 2018-03-13 10:00:01
PC

Solo, narracyjna gra o znaczeniu miłości trafi wkrótce na Steam

Autor: agusia16
Solo, narracyjna gra o znaczeniu miłości trafi wkrótce na Steam
3

Solo, niezależna, narracyjna przygodówka studia Team Gotham trafi na Steam w kwietniu,  pozwalając graczom spojrzeć na ludzkie uczucia z nieco innej, bardziej filozoficznej strony.
 
Projekt skupia się bowiem na znaczeniu miłości w życiu każdego z nas, zdolności jej przeżywania, zależnej od wielu czynników, między innymi kulturowych, związanych z płcią, seksualnością, czy przeżytą traumą. Solo to gra o miłości, uczuciu uniwersalnym, które nas napędza jak paliwo. Twórcy poprzez spojrzenie na rozgrywkę w sposób introspekcyjny, starają się nakłonić graczy, by spojrzeli na miłość z punktu własnego doświadczenia, zastanowili nad miejscem miłości w ich własnym życiu.
 
W Solo wcielamy się w postać, która wędruje po surrealistycznych wyspach stworzonych z marzeń zastanawiając się nad siłą uczucia i własną indywidualnością. 
 
Gra nastawiona jest głównie na narrację, ale nie zabraknie w niej także zagadek, skupiających się na łączeniu specjalnych bloków rozgałęzień nie tylko narracyjnych, ale i logicznych, pozwalających na wiele sposobów rozwiązań danego problemu. Podczas wędrówki gracz zwiedzi szereg wysepek, których każda kryje jakieś zadania. Gracz będzie miał także możliwość stworzenia własnej ścieżki prowadzącej do uśpionych totemów na każdej z wysp. 
 
Oprócz tego grający posłuży się aparatem, by uchwycić piękne chwile, zagra na gitarze, nakarmi zwierzęta, czy też przysiądzie na ławce, by po prostu odpocząć.
 
Solo dostępna będzie w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam od 26 kwietnia w wersji na PC. 
 
Odwiedź stronę oficjalną gry
 
Karta gry na Steam
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Komentarze (3):
avatar TOM3K
dodano: 2018-03-14 12:16:00

Jeśli ludzie zaczną się mocniej kochać to poproszę więcej tego typu gier :)

avatar Mariusz
dodano: 2018-03-13 19:08:30

Szkoda, że wizualnie nie porwali się na coś przyjemniejszego, prawdopodobnie ciężko by mi było się wczuć w ten tytuł.

avatar PanDamian
dodano: 2018-03-13 10:29:38

Czyżby gry wreszcie mogły się wznieść na poziom metafizyczny?