dodano: 2019-06-17 18:00:03

Świat przygodówek# 44 - trochę nowości, nieco zmian i inne...

Autor: agusia16
Świat przygodówek# 44 - trochę nowości, nieco zmian i inne...
0

W kolejnym odcinku świata przygodówek dziś wracamy do trzech tytułów. Dwa z nich miały lub zaraz będą mieć premierę. Trzecia przygodówka do swojego debiutu dobrze się przygotowuje.
 
Wiadomości ze świata gier przygodowych zaczynamy informacją o dzisiejszej premierze Chook & Sosig - Walk the Plank, komediowej, ręcznie rysowanej przygodówki "wskaż i kliknij", stworzonej przez studio TookiPalooki  i w tym wypadku jednego twórcę. 
 
Gra jest niezwykle kolorową, ręcznie rysowaną przygodówką, która opowiada o przygodach dwójki bohaterów, zabawnego kota i równie intrygującego ptaszka. Przyjaciele Chook i Sosig ruszają w podróż celem odnalezienia skarbu po drodze spotykając niezwykle ciekawe postacie.
 
Gra dostępna będzie zarówno na Steam, jak i GOG.com w wersji na PC.
 
Karta gry na GOG.com
 
 
Pod koniec maja swoją premierę miała drugą część serii Museum, stworzonej przez niezależne studio Wreck Tangle Games. Nowa odsłona nosi tytuł Museum Volume II. Ta kontynuuje wątek z części pierwszej. Tym razem wcielamy się w strażnika w The Royal Foyer Museum w Londynie, który musi rozwiązać tajemnice otaczające miejsce, w którym pracuje.
 
W grze dostępne będą zupełnie nowe eksponaty do eksploracji, a będą nimi: Plymouth (Plymouth Rock), Medieval (A Medieval Village), Church (An Historic Church) i Victorian (Victorian London). Zmianie uległy nie tylko łamigłówki, ale i wygląd graficzny.
 
Gra dostępna jest w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam w wersji na PC.
 
Kup grę na Steam
 
 
Wieści kończymy  zmianami jakie dokonywane są w przygodowej grze akcji, stworzonej przez niezależne studio Mografi, zatytułowanej: Jenny LeClue - Detectivu.
 
Gra, która zadebiutować ma jeszcze w tym roku przenosi się nas w przygodową podróż małej detektyw, o tytułowym imieniu Jenny, która uwielbia śledztwa i dochodzenia. Swoje zdolności będzie musiała wykorzystać by ratować mamę oskarżoną o okrutną zbrodnię.
 
Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany wkraczają do gry. Jedną z takich nowości jest wprowadzenie muzyki, autorstwa twórcy znanego ze ścieżki dźwiękowej z Oxenfree i Old Man’s Journey. Oprócz tego pojawiło się także nowe wideo prezentujące fragment rozgrywki z pierwszego rozdziału gry. Pojawiła się także informacja o kilku lokalizacjach językowych w jakich dostępna będzie gra. Na razie nie wiemy w ilu. 
 
Karta gry na Steam
 

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama