dodano: 2018-11-07 20:10:02
PC

Księżniczka w opałach. TSIOQUE od OhNoo Studio zadebiutowała

Autor: agusia16
Księżniczka w opałach. TSIOQUE od OhNoo Studio zadebiutowała
13°
0

Rezolutna księżniczka w opałach w klasycznej przygodówce point & click wykonanej w animacji poklatkowej, humor zmieszany z mrocznym klimatem i urokliwa grafika. TSIOQUE, wspólne dzieło OhNoo Studio i studio Smile, Alka Wasilewskiego ma dziś swą premierę.
 
OhNoo Studio, które zasłynęło z ciepło przyjętej, wykonanej w rysunkowym, urokliwym acz mrocznym stylu, klasycznej przygodówki point & click inspirowanej pracami Gigera i Beksińskiego, Tormentum: Dark Sorrow, dziś oddało w ręce graczy TSIOQUE, równie klasyczną przygodówkę, powstałą dzięki współpracy z animatorem, scenarzystą, reżyserem i producentem, Alkiem Wasilewskim, wielokrotnie nagradzanym twórcom, znanym zarówno w Polsce, jak i na świecie. 
 
Tormentum: Dark Sorrow - recenzja
 
Tormentum: Dark Sorrow - poradnik
 
Początek TSIOQUE to bardzo udana kampania na Kickstarterze, która pozwoliła twórcom uzyskać fundusze rzędu 39 tysięcy dolarów, co dało możliwość wydania gry w pełnej polskiej wersji językowej z niesamowitą oprawą muzyczną, skomponowaną przez Edwarda Harrisona (Deus Ex: Mankid Divided, NEOTOKYO) i Elle Kharitou. Gra dostępna jest zarówno w wersji cyfrowej na Steam i GOG.com, jak i w pudełkowej, z dodatkami, o czym wspominaliśmy już w tym miejscu

 
TSIOQUE wyróżnia się urzekająco piękną grafiką, ręcznie rysowaną i ożywioną metodą animacji poklatkowej, zaś sama rozgrywka inspirowana jest klasykami takimi jak: Dragons Lair, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Day of the Tentacle czy Heart of Darkness. 
 
Gra skupia się głównie na interakcjach gracza z otoczeniem, które przeplatane są niesamowicie klimatycznymi animacjami, tworzącymi wyjątkową głębie. W TSIOQUE gracze natkną się na wiele zadziwiających zwrotów akcji, które prostą historię o uciekającej z zamku dziewczynce uczynią opowieścią poruszającą nieoczekiwanie tematy zabierające gracza daleko poza pozornie fantastyczny świat gry. 
 
W przygodówce nie brakuje humoru, który umiejętnie połączony jest ze specyficznym, mrocznym klimatem. Warto jednak nadmienić, iż gracz musi podejmować w TSIOQUE przemyślane decyzje, bowiem można w niej zginąć. Zły ruch może prowadzić do strasznych, ale i niezwykle zabawnych sytuacji. 
 
W TSIOQUE wcielamy się w tytułową księżniczkę, rezolutną dziewczynkę, która zostaje uwięziona w swym rodzinnym, obłożonym klątwą zamku przez pragnącego władzy, złego Maga. Dziewczyna nie ma jednak zamiaru biernie czekać na ratunek, szukając go na własną rękę, w czym oczywiście musimy jej pomóc. 

Kup grę na Steam

Kup grę na GOG.com

Odwiedź oficjalną stronę gry i studia OhNoo

Studio Smile

Profil OhNoo Studio na Facebooku

Twitter OhNoo Studio

 


źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):
Reklama