Ubisoft ponownie zmienia strategie, wykorzystując do tego Avatar Frontiers of Pandora i Star Wars Outlaws

lubiegrac news Ubisoft ponownie zmienia strategie, wykorzystując do tego
Ubisoft ponownie zmienia strategie, wykorzystując do tego Avatar Frontiers of Pandora i Star Wars OutlawsTamer Adas | 20 czerwca 2023, 16:05

Niespodziewanie i mocno po cichu Ubisoft zdradził, że dwa nadchodzące hity studia Massive: Avatar Frontiers of Pandora i Star Wars Outlaws mają trafić na PC jedynie na ich platformie Ubisoft Connect. Co z innymi tytułami z portfolio?

Ubisoft zaliczył naprawdę niezłą czerwcową konferencję, oferując graczom okazję do ujrzenia zarówno bliższych jak i dalszych potencjalnych super hitów. To wszystko powoduje, że fani odzyskali nadzieję na to, że w korporacji może już dziać się nieco lepiej. Francuzi przy okazji zdecydowali się wykonać także mniej atrakcyjne ruchy.

Jak się okazuje pod względem wydawniczym Ubisoft pragnie podążyć w stronę ponownego skupienia się na swojej infrastrukturze oraz ograniczeniu prowizji, przenosząc obie gry studia Massive na własną platformę Ubisoft Connect w przypadku wersji na komputery osobiste.

Dotychczas kilka różnych firm decydowało się na podobne kroki, a przecież samo Ubi także zaliczyło okres, gdy zdecydowało się powrócić na platformę Valve, gdzie także odnajdziemy ostatnie super hity, w wydaniach... często krytykowanych przez graczy ze względu na skromniejsze wydania.

Najlepszym tego przykładem był Assassin's Creed Valhalla, pozbawiony osiągnięć oraz zgarniający w zamian baty w recenzjach społeczności. Nie wiemy, czy w przypadku Avatar Frontiers of Pandora czy Star Wars Outlaws będzie identycznie, wiele jednak na to może wskazywać, choć i tym razem nie pojawią się wersje na Epic Games Store.

Zupełnie inaczej sprawa ma się The Crew Motorfest i Assassin’s Creed Mirage, które dalej będzie można pozyskać na platformie Epic Games, która również sama w sobie nie potrafi przekonać wielu graczy do siebie. Z uwagi na kłopoty ze sprzedażą i zarobkami pozostaje wierzyć, że tak się stanie, choć bez dwóch zdań odbędzie się to kosztem wielu fanów, gdyż dotychczas mało kto w ogóle próbował doścignąć Steama pod względem ilości naprawdę przydatnych funkcji...

Avatar Frontiers of Pandora ma ukazać się 7 grudnia 2023 roku trafić na komputery osobiste, PlayStation 5, Xbox Series S oraz Xbox Series X. Star Wars Outlaws ma premierę zaliczyć 2024 roku na komputerach osobistych, PlayStation 5 oraz Xbox Series S i Xbox Series X.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.dsogaming.com/news/star-wars-outlaws-avatar-frontiers-of-pandora-will-be-exclusive-to-ubisoft-store-not-coming-to-egs-or-steam/

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners