Znacie gry ze świata League of Legends? Pod szyldem A League of Legends Story znajdziemy już kilka produkcji!

lubiegrac publicystyka Znacie gry ze świata League of Legends? Pod szyldem A League
Znacie gry ze świata League of Legends? Pod szyldem A League of Legends Story znajdziemy już kilka produkcji!Tamer Adas | 10 maja 2023, 23:05

Być może nawet nie zwróciliście uwagi, ale w ostatnich latach powstały gry ze świata League of Legends, które w ramach Riot Forge oraz segmentu A League of Legends Story zaskakując rozwijając uniwersum poprzez szereg ciekawych, pobocznych odsłon oraz zaskakujących części rozszerzających historię oraz teraźniejsze opowiastki z wykreowanej rzeczywistości przedstawionej. Jakie produkcje wydano? Na co można zaczekać? Jakie zespoły deweloperskie zostały zaproszone do współpracy?

Powstaje seria gier na bazie League of Legends?

Nieco po cichu, choć bez specjalnego ukrywania się założone przez Riot Games wydawnictwo Riot Forge rozpoczęło działanie, a pierwsze efekty możemy już obserwować. O ile początkowo seria League of Legends składa się z super hitu oraz... średnio przyjmowanych propozycji, o tyle 2023 rok stanowi przełom ilościowy oraz jakościowy. Co prawda wciąż nie mamy tutaj do czynienia z obecnością na największych growych serwisach... ale mimo wszystko otrzymywane komplementy nie tylko ze strony największych fanów potwierdzenia, że pomysł rozwijania cyklu pobocznych odsłon okazał się słuszny.

Teraźniejszość cyklu League of Legends

Rok 2023 okazał się kluczowy dla A League of Legends Story, gdyż pod tę marką wydane zostają 3 propozycje. Pierwsza z nich w postaci The Mageseekera okazała się naprawdę niezłą propozycją, potwierdzającą bardzo dobrą formę studia Digital Sun Games. Tymczasem już 23 maja, czyli za mniej niż dwa tygodnie ma ukazać się intrygujące na papierze CONVERGENCE A League of Legends Story. Do tego dojdzie także trzecia propozycja, która znacząco rozbuduje portfolio LoL-owych gier.

Przyszłość pod znakiem gier A League of Legends Story

2023 rok okazał się kluczowy dla inicjatywy A League of Legends Story, gdyż w drugiej połowie kwietnia ukazały się dwie gry z uniwersum, które następnie rozbudowywane będzie także poprzez Song of Nunu, które zamknie udany rok cenionej inicjatywy. The Mageseeker zaskoczył graczy, a CONVERGENCE już za mniej niż dwa tygodnie dostarczy graczom wiele dobroci i niespodzianek.

Wiele wskazuje na to, że wraz z kolejnymi udanymi premierami, Riot nie będzie chciał zmieniać swojego zdania, próbując dalej rozwijać świat przedstawiony League of Legends o kolejne mniejsze, poboczne projekty poruszające wybrane wątki fabularne, oferując także nieco inne doświadczenia.

Gry ze świata League of Legends?

Cykl A League of Legends Story

  • Hextech Mayhem A League of Legends Story
  • Ruined King A League of Legends Story
  • The Mageseeker A League of Legends Story
  • CONVERGENCE A League of Legends Story
  • Song of Nunu A League of Legends Story

Studia współpracujące dotychczas z Riot Forge

 • Choice Provisions
 • Double Stallion
 • Tequila Works
 • Digital Sun
 • Airship Syndicate

 

Czy to początek poważnego uniwersum League of Legends?

Riot Games angażując niezależne zespoły do współpracy spowodowało, że powoli powstaje seria, a być może i całe uniwersum League of Legends otwarte na kolejne opowieści i niespodzianki. Najlepszym przykładem tego, jak może to skutecznie funkcjonować jest oczywiście serial Arcane, który podbił Netflixa oraz serca osób, które na co dzień nie miały zbyt wiele do czynienia z LOL-em.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners