Recenzja Predator Connect W6 Wi-Fi 6E - Router dla graczy poszukujących topowej jakości

lubiegrac sponsorowany Recenzja Predator Connect W6 Wi-Fi 6E - Router dla graczy poszukujących topowej jakości
Recenzja Predator Connect W6 Wi-Fi 6E - Router dla graczy poszukujących topowej jakościTamer Adas | 31 stycznia 2024, 12:20

W ostatnim czasie firma Acer dała nam możliwość zapoznania się z ich niezwykłym routerem - Predator Connect W6. Produkt ten został przygotowany z myślą o graczach. To urządzenie stara się odpowiedzieć na współczesne potrzeby użytkowników w czasach, gdy niemalże każdy korzysta aktywnie z sieci, a w niektórych domach oraz mieszkaniach nawet takie przedmioty jak czajnik, pralka czy zmywarka są częścią systemu “inteligentnego domu”. Aby poradzić sobie z takim zużyciem danych i w pełni wykorzystać dostępną infrastrukturę warto pomyśleć o odpowiednim urządzeniu. Po przeprowadzonych testach jestem przekonany, że inwestycja w niżej opisywany router może okazać się opłacalna.

Konspekt recenzji Predator Connect W6

Pierwszy kontakt z Predator Connect W6

Po pierwszych chwilach spędzonych z routerem Predator Connect W6 od razu się przekonujemy, że mamy do czynienia z modelem, który Acer dostosował właśnie do graczy. W zasadzie design routera w pełni dopasowuje się do ostatnich urządzeń producenta spod szyldu gamingowego, skutecznie wykorzystując elementy charakterystyczne do uczynienia ich dodatkowo użytecznymi.

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_10_ 

Design Predator Connect W6 elegancko zaskakuje!

Predator Connect W6 to kolejny przedstawiciel gamingowej sekcji Acera, oferujący niestandardowy design. Producent zdecydował się postawić na czarną barwę obudowy, której konstrukcja oparta jest na prostokącie. Ten ma niestandardową formę, przypominającą nieco małą piramidę. Urządzenie uzupełniono o zestaw sześciu anten odpowiedzialnych za przesyłanie danych na określonym dystansie. Całość utrzymana została wizualnie w tym samym stylu, jednak górna część routera zbudowana jest z otworów paskowych, przypominających kratki wentylacyjne, co nie tylko umożliwiło stworzenie przestrzeni pod podświetlenie urządzenia, ale nadało również całości lepszej spójności. Obudowa nie dźwięczy, odczuwalnie dobrze została spasowana oraz od pierwszych chwil sprawia wrażenie solidnie wykonanej.

Gamingowy design o dziwno ubrano w nieco bardziej elegancką postać oraz rozwiązania. W zasadzie dawno żaden Predator nie łączył tak skutecznie w sobie elegancji i finezji. Staranne wykonanie, połączone z wysokiej jakości materiałami, sprawiają, że sprzęt będzie się w wielu miejscach naprawdę nieźle prezentował. Koniecznie muszę jednak odnotować, że router jest naprawdę spory rozmiarowo (111 mm x 265 mm x 260 mm) i być może nie wszędzie u Was się zmieści. Nie jest to mała platforma, to kawałek sporego urządzenia, które doczekało się na spodzie małych gumek, zapewniających lepszą stabilizację.

Acer wyposażył router w aż cztery złącza Ethernet, choć tylko jeden port jest dedykowany grom (to właśnie ono oferuje 2,5 GB/s). To właśnie on wypada najlepiej pod kątem naszej rozgrywki, ale szkoda, że nie zdecydowano się zaoferować jednak przynajmniej drugiego, dzięki czemu możliwe by było obsłużenie zestawu komputer i konsola. W każdym razie mamy do czynienia z routerem, który poprzez Wi-Fi w wydaniu 6E jest w stanie dostarczyć stabilne połączenie kilku urządzeniom w jednej chwili.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie podświetlenia w postaci diody LED, która w zależności od koloru wskazuje siłę sygnału (niebieski - dobry, żółty - średni, czerwony - słaby). W ten sposób jesteśmy w stanie bardzo szybko się zorientować, jak obecnie radzi sobie nasze Wi-Fi i czy na pewno dobrze je dostroiliśmy.

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_15_ 

Specyfikacja Predator Connect W6

 • Procesor: Czterordzeniowy ARM Cortex 2 GHz
 • Pamięć RAM: 1 GB DDR4
 • Pamięć ROM: 4 GB eMMc
 • Ethernet: 2.5 Gbps, 4 x 1 Gbps z 1 portem do gier
 • Karta Wi-Fi: Wi-Fi 6E, MT7915A 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Tri-band 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz, MU-MIMO 2x4x2
 • Adapter: 12V / 3.0A, 36 W
 • Interfejs: USB 3.0 A
 • Aktualizacja oprogramowania: FOTA
 • Materiał: ABS
 • Chłodzenie: Radiator aluminiowy 11 x 11 cm
 • Oprogramowanie: 
  • Hybrid QoS
  • kompatybilne z Intel Killer Prioritization Engine
  • Trend Micro Home Network Security
  • Predator Connect (iOS i Android)
 • Temperatura pracy: 0~40 stopni Celsjusza
 • Wilgotność pracy: 20% ~ 80% RH
 • Temperatura przechowywania: -20 ~60 stopni Celsjusza
 • Wilgotność przechowywania: 20% ~ 40% RH
 • Kolor: Czarny
  • Wymiary: 
  • Wysokość - 111 mm
  • Szerokość - 265 mm
  • Głębokość - 260 mm
 • Waga (przybliżenie): < 875 g

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_12_ 

Codzienne użytkowanie routera

Nawet jeżeli nie jesteście zapalonymi graczami, bez dwóch zdań Predator Connect W6 może zaoferować Wam kilka przydatnych rozwiązań. O ile niski czas opóźnienia nie ma w codziennym użytkowaniu aż takiego znaczenia, o tyle znacznie więcej zyskać można już na przejściu na technologię Wi-Fi 6E. Najmocniej docenić ją można nie tylko ze względu na szansę uzyskania do 7,8 GB/s, ale także ze względu na jej sposób funkcjonowania. Skuteczniejsza metoda zarządzania pasami radiowymi powoduje, że w chwili, gdy kilka urządzeń jednocześnie korzysta z tej samej sieci, podłączeni do niej użytkownicy mogą delektować się wyższą wydajnością. Tam, gdzie poprzednie generacje natrafiały na problemy z obsłużeniem kilku sprzętów, nowa generacje jest w stanie obsłużyć nawet kilkanaście jednostek, zapewniając im lepsze rezultaty oraz doznania z użytkowania.

Jeżeli zatem macie wiele osób w domu i często miewacie problemy z dość często spadającą wydajnością, w przypadku routera od Predator, problemy będą mniejsze. Spore opcje wybrania kanału czy obsłużenia pasma 6 GHz, sprawiają że skuteczniej poradzimy sobie z zakłóceniami i spowolnieniami, występującymi w blokach z gęstą zabudową.

Router doczekał się również wprowadzenia technologii Trend Micro Home Security Engine, oferującej wykorzystanie dedykowanego silnika umożliwiającego dodatkowe zabezpieczenie własnej sieci domowej oraz możliwego wprowadzenia systemu IoT przed współczesnymi zagrożeniami. Pozyskując ten modelu mamy do czynienia nie tylko z dodatkową ochroną, ale także z kontrolą rodzicielską na pokładzie.

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_18_ 

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_8_ 

Test Predator Connect W6 podczas grania

Od samego początku router Predator Connect W6 ze swoimi wszystkimi najważniejszymi funkcjami przygotowywany był z myślą o graczach oraz ich potrzebach. Testy wykazują, że wyciśnięcie najlepszych rezultatów możliwe jest głównie na dość bliskim dystansie. Choć co prawda - na 10 metrach rezultaty są niezłe. Sporą zaletą dla osób mieszkających w gęstej zabudowie (kamienica czy blok-wieżowiec) jest wsparcie nie tylko standardowego 2,4 GHz czy 5 GHz, ale także i pasma 6 GHz. W ten sposób w zasadzie przez kilka czy nawet kilkanaście lat będziemy mogli swobodnie i samodzielnie operować, gdyż wielu sąsiadów dorówna nam technologicznie ze swoimi routerami dopiero za kilka dobrych lat.

We wnętrzu modelu odnajdziemy aż czterordzeniowy procesor 2 GHz, uzupełniony o 4 GB pamięci ROM eMMC oraz 1 GB RAM-u.  Dzięki temu sprzęt bardzo szybko reaguje na zmiany, modyfikacje przez nas poszczególnych funkcji czy obsłużenie szeregu różnorodnych urządzeń. Producent postarał się, aby poprzez zastosowane części i system intel Killer Prioritization Engine zapewnić niskie czasy opóźnienia oraz stabilność działania wielu urządzeń naraz. W6 skutecznie radzi sobie z tym aspektem, dzięki czemu spadki wydajności w trakcie rozgrywki czy podczas oglądania filmów oraz seriali przebiegać będą przyjemniej i stabilniej.

Nadany przez Nvidię certyfikat GeForce NOW potwierdza, że sporo czasu poświęcono, aby zagwarantować najlepsze doznania z “grania w chmurze”. Pamiętajmy jednak o tym, że zakup routera, nawet tak dobrego jak ten, nie spowoduje, że słaba sieć stanie się ot tak wyraźnie lepsza. Braku infrastruktury nie można w ten sposób oszukać, ale przynajmniej zmaksymalizujemy doświadczenia po swojej stronie.

O ile w trakcie prostego użytkowania router nie jest aż tak energochłonny, to w trakcie intensywnego użytkowania, licznych pobrań, rozgrywki w czasie rzeczywistym oraz podczas obsługi szeregu urządzeń, pojawia się spory pobór. 

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_26_ 

Router Predator Connect W6 Wi-Fi 6E z dedykowaną aplikacją!

Acer przygotował dla routera niezłą aplikację Predator Connect. Z jej pomocą możliwe jest obsłużenie i zmodyfikowanie sposobu działania modelu bezprzewodowo. Całościowo pobawić się możemy własną domową siecią, stworzeniem sieci dla gości, zadbaniem o DNS-a, hasła oraz firewalla. Pełne oprogramowanie (komputerowe i mobilne) oferuje spory zakres funkcji, choć te niekiedy są nieco schowane. Fani kombinowania otrzymują szczególnie na PC-ie spory pakiet możliwości.

O ile ten aspekt prezentuje się solidnie, o tyle… dziwić muszą inne dodatki. A w zasadzie ich brak. W pakiecie poza instrukcją otrzymujemy przewód z zewnętrznym zasilaczem. W tym segmencie i budżecie można by oczekiwać, choćby jednego wysokiej jakości przewodu Ethernet, aby z jednej strony umożliwić szybkie wykorzystanie potencjału urządzenia, a z drugiej zminimalizować ryzyko, że mniej zaznajomiony użytkownik nie ograniczy sobie wydajności. Warto podkreślić i docenić, że zadbano o wsparcie dla pasma 6 Hz z jego wszystkimi zaletami.

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_29_ 

Zasięg Predator Connect W6 Wi-Fi 6E jest dobry na krótkim dystansie

Jak W6 Wi-Fi 6E radzi sobie na dystansie? Pasmo 2,4 GHz oferowane przez ten model dostarcza imponujący zasięg, nieźle radząc sobie nawet z bardzo grubymi ścianami czy też z mocnym ich zagospodarowaniem. Zarówno na poziomie jak i w pionie możemy liczyć na sporą stabilność i solidną szybkość połączenia. Sprawnie radzi sobie również pasmo 5GHz, oferujące znacznie lepsze rezultaty na bliskim dystansie. Świetna wydajność oraz niższe opóźnienia sprawiają, że znacznie przyjemniej i bezproblemowo będą przebiegać nasze zmagania na serwerach. Jednocześnie w tym wariancie pobieranie potrafi znacząco skrócić czas oczekiwania na transfer plików na nasz dysk. Warto zwrócić uwagę na fakt, że współcześnie niemalże wszystkie nowe gry ważą coraz to więcej i więcej.

Wsparcie dla technologii Wi-Fi 6E sprawia, że rzeczywiste rezultaty są stabilne i nie są sztucznie ograniczane przez techniczne problemy, jakie pojawiały się w poprzednich generacjach. Router skutecznie obsługuje kilka urządzeń jednocześnie, wyciskając jak najwięcej z udostępnionego nam połączenia internetowego przez dostawcę. Dla fanów e-sportu, niski i stały ping oferowany przez ten model jest szczególnie ważny. To właśnie gracze spędzający czas z CS 2, LoL-em czy Fortnitem najmocniej docenią te zalety.

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_25_ 

5 GHz w odległości 5 m 

 

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_24_ 

2,4 GHz w odległości 5 m 

 

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_34_ 

5 GHz w odległości 3 m

 

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_35_ 

5 GHz w odległości 1 m

 

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_33_ 

5 GHz w odległości 1m

 

Predator_Connect_W6_WiFi_6E_32_ 

Recenzja Predator Connect W6 Wi-Fi 6E - Czy warto zainwestować w router dla graczy?

Pod względem technicznym oraz parametrów Predator Connect W6 odróżnia się pozytywnie na tle licznej konkurencji. Niezłe podzespoły, staranne wykonanie, efektowne podświetlenie oraz szereg funkcji sprawiają, że uzyskać możemy bardzo dobrą platformę, nie tylko do grania, ale także do obsługi szeregu urządzeń w domu. Przy solidnym zasięgu liczyć możemy na dobrą szybkość, wygodną w obsłudze aplikację, niezły pakiet opcji oraz funkcje tworzące spójną całość.

Predator Connect W6 to model premium, a więc rolę odgrywa cena, mamy też do czynienia z widocznym poborem mocy, ale… to mimo wszystko jeden z najlepszych modeli, jakie znajdziecie na rynku. To nie tylko bardzo dobra propozycja dla graczy, to również jednostka przygotowana z myślą o osobach, które poszukują routera mogącego być całym centrum dla naszego domu.

Dziękujemy serdecznie Acerowi za wypożyczenie routera do testów!

Strona producenta

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Artykuł sponsorowany

1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners