Reklama

Legenda

Agatha Christie: Murder on the Orient Express, to druga część cyklu przygodówek opartych na dziełach znanej pisarki kryminałów Agathy Christie. Twórcami jej jest zespół AWE Games, współpracujący z firmą wydawniczą Dreamcatcher. Oparta jest ona na książce o takim samym tytule i rozgrywa się w ogromnym pociągu, Orient Expresie.

Pewnego dnia zostaje w nim zasztyletowany jeden z pasażerów. W rozwikłanie zagadki zostaje wciągnięty niezwykle inteligentny detektyw Herkules Poirot. Niestety mężczyzna ulega wypadkowi. Będąc unieruchomiony, musi pozostać w przedziale. Wobec tego zadanie rozwikłania zagadki zleca pracownicy ekspresu.

Gra „Morderstwo w Orient Expresie”, to gra przygodowa, w której zajmujemy się rozwikłaniem kolejnego morderstwa. Przy pomocy słynnego detektywa Herkulesa Poirot i jego pięknej asystentki rozwikłamy tajemnicze morderstwo. W grze sterujemy przy pomocy myszy, nią też zabieramy przedmioty. Kliknięcie PPM otwiera ekwipunek, w którym znajduje się sześć zakładek, do których trafiają przedmioty, a także w których oglądamy je, badamy, łączymy lub porównujemy odciski placów. Ważne jest oglądanie każdego przedmiotu przy pomocy lupy, a także przeglądanie i czytanie notatnika i zawartych w nim zakładek i przeglądanie wszystkich dokumentów. 
 
Istotne elementy zostały w grze odpowiednio zaznaczone:
 
- zebrane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;
- zagadki - pogrubienie;
- wątek fabularny - kursywa 
Reklama