Reklama
Legenda:
Irony Curtain: From Matryoshka with Love to klasyczna, komediowa i prześmiewcza przygodówka typu "wskaż i kliknij" stworzona przez katowickie studio Artifex Mundi.
 
Gra przenosi nas w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, pozwalając wcielić się w młodego, nieopierzonego jeszcze dziennikarza pracującego na własną rękę w redaktorskim fachu. Evan Kovolsky jest głównym redaktorem swojej własnej gazety, Comiesięcznego Dziennika Robotniczego, mieszka w Stanach Zjednoczonych i wielbi komunizm, ale nie tylko. Jego idolem i wzorem do naśladowania jest Wódz jedynego w pełni komunistycznego państwa, zwanego Matryoshka, które w skrytości serca, pragnie odwiedzić. Pewnego dnia, podczas konferencji, na której to prowadzi wykład głoszący idee komunizmu, niestety nie przyjęty z entuzjazmem przez słuchających go widzów, pojawia się tajemnicza kobieta. Nieznajoma przedstawia się jako Anna Eaglova (w rzeczywistości Orlova) i wręcza mu kopertą z pieczęcią jego ukochanej i jakże upragnionej Matryoshki. Kobieta nie tylko inicjuje kolejne spotkanie, ale i obiecuje zabrać go w podróż w upragnione miejsce, na spotkanie Wodza, z którym ma przeprowadzić wywiad. Nieświadomy swojej sytuacji Kovolsky zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę polityczną i szpiegowską intrygę, jednocześnie uświadamiając sobie, że to co było dla niego pewnikiem, daleko mija się z prawdą.
 
Irony Curtain: From Matryoshka with Love - recenzja
 
 
Irony Curtain: From Matryoshka with Love to klasyczna przygodówka, skupiająca się na tradycyjnych przygodowych rozwiązaniach, w tym rozmowach, eksploracji, zbieraniu przedmiotów, łączeniu ich i odpowiednim używaniu, jak i zagadkach logicznych. 
 
Przygotowany dla Was poradnik/solucja, opisuje krok po kroku, szczegółowo zarówno w formie tekstu, jak i zrzutów z ekranu sposób przejścia gry, wraz z osiągnięciami na platformie Steam. 
 
Istotne elementy zostały w nim odpowiednio zaznaczone:
 
- zebrane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;
- warstwa fabularna - kursywa;
- zagadki i łamigłówki, ważne informacje - pogrubienie;
- osiągnięcia Steam - pogrubienie, kolor zielony
 
Miłej zabawy! 
Reklama