Reklama!
Legenda:

Trüberbrook – A Nerd Saves the World to klasyczna przygodówka point & click, utrzymana w klimacie science - fiction, stworzona przez niezależne, niemieckie studio btf.

Przenosimy się w niej do roku 1967, do niewielkiej, uzdrowiskowej miejscowości Trüberbrook, do której pewnego dnia przybywa młody amerykański fizyk kwantowy, Hans Tannhauser. Pobyt tu jest wygraną na loterii, w której tak naprawdę nigdy nie brał udziału. Ot pewnego dnia zostaje powiadomiony o wygranej. I tak przybywa do niewielkiego pensjonatu w pozornie spokojnym miasteczku, gdzie po sezonie ma być cicho i spokojnie. Pierwszej nocy zostaje jednak okradziony z jego naukowych notatek, dotyczących fizyki kwantowej, przez osobnika przypominającego ducha, który znika nie wiadomo jak i gdzie. Rusza więc na poszukiwanie złodzieja, a w jego poszukiwaniach pomocna staje się młoda antropolożka o imieniu Gretchen.

Trüberbrook to klasyczna przygodówka, w eksplorujemy okolicę, rozmawiamy, rozwiązujemy, głównie zagadki przedmiotowe, ale i logiczne i zbieramy przedmioty, które są przez postać używanie niemal automatycznie, gdy tylko mogą być użyteczne. Interfejs w tym przypadku został ograniczony do minimum.

Poradnik, w którym się aktualnie znajdujesz opisuje sposób przejście tej raczej liniowej przygodówki, a istotne elementy, zostały w nim odpowiednio oznaczone:

- zebrane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;

- zagadki i zadanie - pogrubienie;

- wątek fabularny - kursywa 

Miłej zabawy!