Reklama
Legenda:

TSIOQUE to przygodowa gra łącząca klasyczne point & click z animacją, wspólne dzieło OhNoo Studio i studio Smile, gra łącząca klasyczne przygodowe elementy z lekkimi zadaniami zręcznościowo - czasowymi. 

Historia tak jak wspomniałam rozgrywa się w bliżej nie określonych nam czasach, za siódmą górą i siódmą rzeką, gdzie w niewielkim królestwie sprawuje swe rządy mądra, dobra i sprawiedliwa Królowa, której na każdym kroku towarzyszy rezolutna córeczka o imieniu Tsioque. Gdy mityczna bestia zwana Feniksem pustoszy ognistym podmuchem spokojne królestwo, władczyni i rodzicielka Tsioque, wyrusza na czele swej armii na bój. Choć większość poddanych dotrzymuje wierności Królowej, jest jak się zapewne domyślacie, wśród nich osobnik, który bratając się z ciemnymi mocami, pragnie zrealizować swój niecny plan. Zły Czarnoksiężnik, o którym mowa, rzuca zaklęcie na zamek pokrywając go mrokiem, z którego czeluści zaczynają wychodzić diaboliczne stwory, sama zaś Tsioque zostaje zaś wtrącona do lochu. Mag nie wie jednak, że sprytna księżniczka o hardym charakterze i szelmowskim spojrzeniu nie zamierza się tak łatwo poddać. Postanawia uciec z zamku, który stał się dla niej więzieniem, a nawet pokonać przerażającego czarownika. 

TSIOQUE - recenzja

TSIOQUE to gra skupiająca się na zagadkach przedmiotowych i prostych logicznych, nie stroniąca od czasówek i zadań zręcznościowych, które są w grze tak dopasowane, by z grą mogli zmierzyć się także gracze, którzy nie często grywają w przygodówki. 

Istotne elementy zostały w poradniku, z którego właśnie skorzystasz, zostały odpowiednio oznaczone:

- zebrane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;

- wierszowane streszczenie gry - kursywa;

- zadania i zagadki - pogrubienie

Reklama