Porady na start - Prince of Persia The Lost Crown

lubiegrac poradniki Prince of Persia The Lost Crown Porady na start - Prince of Persia The Lost Crownautor:Anox

Zapraszamy Was do zapoznania się z poradami na start gry Prince of Persia The Lost Crown, nowej metroidvanii przygotowanej przez Ubisoft. Co warto wiedzieć przy okazji pierwszych sesji i powrotu do świata Księcia Persji?

Porady na start gry Prince of Persia The Lost Crown

1. Wykorzystuj Odłamki pamięci

Poprzez nową mechanikę Odłamków pamięci, gracze mogą  wybrać miejsce na ekranie, wykonać ujęcie, które następnie trafia na wskazane przez nas miejsce na mapie. W ten sposób możemy na późniejszym etapie rozgrywki, po zdobyciu określonej umiejętności czy ulepszenia, powrócić do znanego pokoju, aby odblokować skarb czy dostać się do wcześniej niedostępnego korytarza czy pomieszczenia.

Pamiętaj jednak o tym, że ilość tych obiektów jest ograniczona, zatem korzystaj z nich rozważnie, aby zbyt szybko nie pozbawić się tej cennej opcji!

2. Atakuj agresywnie!

Najnowszy Prince of Persia zdecydowanie docenia agresywną rozgrywkę, umożliwiając w ten sposób przeprowadzenie kilku ataków, uzyskanie przewagi oraz możliwość podbicia rywali w powietrze, gdzie pojawia się opcja zadania jeszcze kilku cięć. To sprawi, że błyskawicznie stworzyć możemy spore kombo, ułatwiające nam dalsze starcie.

3. Ulepsz wyposażenie

Jeżeli szczególnie na początku nie idzie Wam najlepiej, warto zajrzeć do sprzedawców, aby za pozyskane zasoby zakupić cenne ulepszenia sprzętu. W ten sposób zapewnimy sobie nieco przewagi, która skumulowana może spowodować, że poziom trudności się zmniejszy!

4. Dopasuj amulet do swojego stylu rozgrywki

Wprowadzone amulety sprawiają, że Sargon może skuteczniej radzić sobie w wielu sferach od walki przez poruszanie się. Warto zatem obiektywnie ocenić swój styl oraz preferowane działania, aby móc dobrać ulepszenia wynikające z amuletu najlepiej do swoich preferencji.

5. Pamiętaj o umiejętnościach specjalnych!

Sargon dysponuje pakietem wyjątkowych umiejętności, które poza zadawaniem sporych obrażeń zapewniając także szereg pomniejszych przewag, czasem to zatrzymanie ciosu rywala, niekiedy zalanie go gradem ataków, bądź pojawieniem się aspektów leczących różnej postaci.

6. Korzystaj z czasowych klonów

Umiejętność generowania zatrzymanego w czasie klona sprawia, że nie tylko skuteczniej radzić sobie będziemy z określonymi platformowymi wyzwaniami, ale także możemy zapewnić sobie dodatkową opcję w ataku, bądź obronie.

7. Może też... osłabić wrogów!

Jeżeli naprawdę fatalnie Ci idzie, lub po prostu nie radzisz sobie tylko z bossami, gra posiada opcję dostępności obniżającą ilość punktów zdrowia rywali o połowę. W ten sposób w razie ponoszenia zbyt wielu porażek, możemy sobie zmniejszyć poprzeczkę wyzwania oraz zapewnić szansę po prostu na ukończenie kampanii bez pomocy przyjaciół.

8. Paruj i wykonuj uniki w dobrym momencie

Ubisoft poświęcił wiele pracy, aby między innymi w potyczkach z bossami, konieczne było w Prince of Persia The Lost Crown odpowiednie wykorzystywanie uników oraz parowania. Jedynie w tak możliwe będzie skuteczniejsze sobie radzenie oraz zapobiegnięcie przyjęciu na siebie zbyt dużych obrażeń. Przy okazji pozyskać możemy takie umiejętności jak kontry, odbicie nadlatującego pocisku ze strony łuczników czy spowolnienie czasu wokół protagonisty.

 

Komentarze :
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners