dodano: 2021-01-16 23:45:01

2021 rok okaże się rokiem przesunięć w branży gier? Póki co trend ten niestety powoli się objawia...

Autor: AnoX
2021 rok okaże się rokiem przesunięć w branży gier? Póki co trend ten niestety powoli się objawia...
25°
0

2020 rok może się okazać wbrew pozorom naprawdę dobry dla graczy, gdyż w 2021 szykuje nam się jeszcze sporo przesunięć i opóźnień dat premier.

O ile niektórym rok 2020 mógł się wydawać okresem słabym w premiery, o tyle ten obecny może się okazać wyraźnie gorszy, póki co minęło ledwie dwa tygodnie, a my już doświadczyliśmy wielkiej ilości przesunięć okresu debiutów, za którymi nastąpią kolejne.

Kilka tego typu zabiegów już się odbyło, w wyniku czego poczekamy dłużej na Outriders, o kilka tygodni uprzedzi je Prince of Persia The Sand of Time Remake, a sporo dodatkowego czasu potrzebuje również Twierdza Władcy Wojny. Są to jednak okresu kilku tygodni czy miesięcy, zatem wielkiego dramatu nie uświadczamy, niemniej są już teraz większe problemy i gorsze przypadki.

Dziedzictwo Hogwartu ledwie zostało ujawnione, a już zupełnie wypadła z całego 2021 roku, a tego typu krok najpewniej dotknie także Far Cry 6, który ma już otwartą tego typu furtkę. A to niestety zapewne nie ostatnie tytuły, których w tym roku nie ogramy. 

Wielkie projekty napotykają obecnie na spore problemy, produkcja zdalna trwa znacznie dłużej, komunikacja jest utrudniona, a konieczność wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń sprawia, że tego typu kroki podejmie jeszcze zapewne wiele firm. Obecnie następni niezły czas dla małych oraz średnich projektów, które zwyczajnie o wiele łatwiej będzie można produkować oraz wydawać.


źródło: fot. Rohit Choudhari on Unsplash

Komentarze (0):
Reklama
Reklama