dodano: 2021-10-13 07:10:01

5 lat AMD Zen - Co gigant zdecydował się ogłosić przy okazji okrągłych urodziny architektury?

Autor: AnoX
5 lat AMD Zen - Co gigant zdecydował się ogłosić przy okazji okrągłych urodziny architektury?
17°
0

5 lat AMD Zen minęło wczoraj, a gigant zdecydował się ogłosić, co architekturę czeka w bliższej oraz dalszej przyszłości. W przyszłym roku "Czerwoni" szykują kilka ważnych zdarzeń!

Wczoraj o godzinie 16:00 naszego czasu odbyło się mini wydarzenie AMD, w ramach której dyrektorzy AMD - John Taylor i Robert Hallock, podsumowali ten czas oraz zapowiedzi co w przyszłości czeka Zen.

W ten też sposób procesory AMD Ryzen na przestrzeni miesięcy znacząco odbudowały pozycję firmy, jednocześnie stanowiąc istotną podstawę także kart graficznych.

Zapoznaj się również z: Murderous Muses, tajemnicza gra z przygodowego gatunku Full Motion Video na zwiastunie

Firma chce rozwijać Zen na wielu poziomach, starając się jednocześnie podołać aktualnemu zapotrzebowaniu. W opracowaniu jest między innymi technologia 3D V-ache powinna zagościć jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku w AMD Ryzen.

AM5 jest w drodze, by w przyszłym roku zaoferować obsługę pamięci DDR5, magistrali PCIe Gen 5, najnowszych standardów I/O z zachowaniem kompatybilności z systemami chłodzenia dla AM4. Równolegle opracowywane są także akceleratory oraz algorytmy maszynowego uczenia się, celem zapewnienia lepszej wydajności z zachowaniem większej kultury pracy.

Korporacja zajmuje się także przygotowaniem nowych stanów energetycznych oraz licznymi profilami do zarządzenia, by móc zagwarantować wyraźny wzrost w segmencie notebooków.


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje