dodano: 2018-12-03 16:00:02
PC

Al Lowe wyprzedaje kody źródłowe swoich gier

15°
0
Al Lowe wyprzedaje kody źródłowe swoich gier
Larry Laffer to niespełniony podrywacz o mikrym wzroście. Jego przygody mogliśmy podziwiać od 1987 roku kiedy to narodziła się kultowa seria przygodówek Leisuire Suit Larry.
 
Al Lowe, ojciec Larrego, nie brał udziału w niektórych projektach z serii jak np. w najnowszej odsłonie Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry. Al Lowe właśnie zrobił porządek w garażu i na licytację trafiły kody źródłowe: Leisure Suit Larry z 1987 r., Leisure Suit Larry Goes Looking for Love (in Several Wrong Places) z 1988 r, a nawet protoplasta całej serii gra Softporn Adventure. Ponadto na ebay-u zostały wystawione gry Bop-A-Bet i Draggon’s Keep z 1982 roku wydane na komputery Apple oraz oryginalne kartki świąteczne sygnowane przez Sierrę.
 
Twórca Larrego zamierza wystawić też pozostałe części przygód podrywacza, a także King’s Quest III, Police Quest I i takie perełki jak  Winnie The Pooh i Black Cauldron z uniwersum Disneya. Nasuwa się wam zapewne pytanie czemu Al Lowe sprzedaje swoje prace ? Jak sam mówi: Mam 72 lata i żadne z moich dzieci nie chce trzymać u siebie tych śmieci.
 
Jeśli więc macie trochę zbędnej gotówki na święta i lubicie grzebać w programach to oferta Ala Lowa jest skierowana wprost do was. Kody źródłowe można także odpalić na współczesnym sprzęcie. Kupując jeden z przedmiotów na aukcji, twórca Larrego oddaje także narzędzia Sierry, które konwertują zwykły tekst i polecenia ASCII do kodu. Wystarczy więc uruchomić pliki w Notatniku i gotowe.
 
Wszystkie aukcje dostępne są na amerykańskim E-bay jednak z pewnym zastrzeżeniem. Jeśli ktoś zakupi coś z oferty Ala nie będzie miał praw do jakiejkolwiek dystrybucji komercyjnej.
 
- Gdy będziesz mieć moje materiały od dnia powstania Larry'ego 1, nie będziesz właścicielem praw własności intelektualnej gry, kodu, sztuki ani czegokolwiek innego. Ja także nie. Prawa własności intelektualnej były sprzedawane wielokrotnie, aż do chwili, w której stały się własnością niemieckiej firmy produkującej gry - ostrzega sam Al Lowe.
 
Właścicielem praw w chwili obecnej jest obecny wydawca serii Leisure Suit Larry - Assemble Entertainment, z siedzibą w Wiesbaden (Niemcy).
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama