dodano: 2021-06-10 16:00:01

AMD kontroluje aż 30% całego rynku procesorów gamingowych donosi Steam

AMD kontroluje aż 30% całego rynku procesorów gamingowych donosi Steam
10°
0

AMD kontroluje 30% rynku procesorów wynika z ankiety Steam. W przypadku kart graficznych prowadzi jednak NVIDIA.

Z przeprowadzonego niedawno przez Steam badania wynika, że na ten moment AMD kontroluje aż 30% rynku gamingowego. Oczywiście to świetne wieści dla producenta, niemniej jednak firma ma solidne powody by cieszyć się takim zainteresowaniem. Procesory Ryzen 9 5900X i Ryzen 5 5600X, które korzystają z chipów AMD Zen 3 wprowadzonych w 2020 roku świetnie sprawdzają się na komputerach gamingowych i nawet problemy z podażą w dobie kryzysu półprzewodników, nie zatrzymały AMD na długo.

W tej ankiecie przeprowadzonej przez Steam jest jednak pewien zgrzyt, gdyż takie dane są bardzo ciężkie do wyśledzenia. Ankieta bazuje na liczbie rdzeni i częstotliwości operacyjnych jako różnych jednostki. Można więc zobaczyć trendy w liczbie rdzeni procesorów, z największym wzrostem w układach 8-rdzeniowych, ale uzyskanie bardziej szczegółowych informacji graniczy z cudem.

Zobacz także: Ulepszenia graficzne trafiły do World of Tanks Blitz! Co Wargaming zdecydował się udoskonalić?

Lepiej sytuacja ma się, jeśli chodzi o sprawdzenie trendów wśród kart graficznych, gdzie łatwiej prześledzić, które modele są kupowane przez użytkowników. Tutaj duży skok spotkał Nvidię, szczególnie GeForce RTX 3060, AMD Radeon tym razem za konkurentem.

Chociaż Nvidia na razie prowadzi, AMD szykuje konkurencyjną dla DLSS (deep learning super sampling) technologię FidelityFX Super Resolution.


źródło: https://www.pcgamer.com/uk/amd-now-has-30-of-the-gaming-cpu-market-according-to-the-latest-steam-survey

Komentarze (0):
Reklama
Reklama