dodano: 2019-03-23 10:00:02
PCNSHPS4PS4 PROPS5

Apex Legends ma coraz więcej fanów w Belgii - przynajmniej w teorii

Apex Legends ma coraz więcej fanów w Belgii - przynajmniej w teorii
22°
0

Apex Legends to gra w teorii darmowa. Dlaczego w teorii? Ano dlatego, że są w niej ukryte tzw mikropłatności, na które oczywiście decydujemy się bądź nie. Jednak są też ludzie, którzy chcą uzyskać profity na poziomi tych płatnych opcji za darmo, bądź za znacznie mniejsze pieniądze. Mowa tutaj o graczach, którzy wykorzystując prawa rządzące w Belgii za Belgów właśnie się podają.
 
Działa to w bardzo prosty sposób. Rozwijanie Battle Passa skutkuje otrzymywaniem losowo generowanych nagród znajdujących się w tzw lootboksach. Nie ma teoretycznie możliwości wyboru tego, co znajdzie się w takim boksie. Teoretycznie, bo podając się za Belga, możliwość taka już jest. Gracze uzyskują wtedy kontrolę nad tym co otrzymują, by później tworzyć z danych komponentów np. broń. Belgowie jak już wcześniej wspomniałam mają bardzo restrykcyjne prawo jeżeli chodzi o gry, mikropłatności itp. Zabrania ono w związku z tym niektórych rodzajów płatnych lootboksów. Cały system progresu w grze wygląda wiec zgoła inaczej. Tutaj gracze nie otrzymują tylu nagród ile w innych krajach, natomiast mają wpływ na to co otrzymują w danym momencie. 
 
Opcja ta kusi, gdyż na chwilę obecną podszywanie się pod obywatela Belgii jest banalnie proste. Wystarczy zmienić w ustawieniach Origin lokalizację na Belgię. Dodatkowym problemem dla Respawn Entertainment jest fakt, że opcja działa w ten sam sposób nawet po wykupieniu przepustki. Ograniczenie sztuczki polega tylko na tym, że działa ona tylko na lootboksy dostępne w Battle Pass. Reszta, czyli boksy otrzymywane za progres w rozgrywce są otrzymywane bez zmian. 

Gry - wybierz na Ceneo.pl

 
Ciekawostka jaka się wyłania to to, jak bardzo na walce z takim postępowaniem ucierpią autentyczni gracze z Belgii. Bo pewne jest, że Electronic Arts będzie próbowało jakoś zatrzymać procedery tego typu. W końcu boksy przyznawane w ramach przepustek mają być swego rodzaju zachętą do wyłożenia pieniędzy przez korzystających z uroków rozgrywki. "Pseudobelgowie" nie będą raczej do tego skłonni, więc pytanie jakie się wyłania, to nie czy, a w jaki sposób twórcy zamierzają walczyć. 
 
W ramach przypomnienia, Apex Legends jest grą z gatunku battle royale dostępną na PC, PlayStation 4 i Xbox One już od 4 lutego. Z miejsca produkcja stała się hitem. Teraz dodatkowo mamy dostęp do tzw sezonów, z których pierwszy dostępny jest od 19 marca. Każdy z sezonów trwać ma trzy miesiące Mają w nim być zawarte np nowe postaci, bronie, łupy itp. W aktualnym sezonie np rozgrywkę urozmaiciła postać niejakiego Octane'a. Urozmaicenie to dobre słowo w jego przypadku, gdyż jest to legenda wyjątkowo ciekawa, która przypadnie do gustu niejednemu graczowi. Nie jest jednak ona "przyznana" graczowi z marszu, Należy ją również kupić w sklepie. Sezonów tego typu ma być w 2019 roku cztery. Drugi wkroczy w czerwcu, trzeci we wrześniu a czwarty w grudniu. 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje
80