dodano: 2018-11-06 10:00:01
PC

Bad Dream Fever, rozgorączkowana gra przygodowa z datą premiery

Autor: agusia16
Bad Dream Fever,  rozgorączkowana gra przygodowa z datą premiery
14°
0

Mroczny, rozgorączkowany, rysunkowy i atramentowy świat Bad Dream: Fever owładnie graczami już za klika dni. Nowa odsłona cenionej przygodówkowej serii studia Desert Fox zadebiutuje 15 listopada.
 
Bad Dream: Fever jest drugą po Bad Dream: Coma, klasyczną przygodówką point & click, która zabiera graczy w przygodową podróż po bardzo charakterystycznym graficznie, rysunkowym świecie. Jak wspominają twórcy, tytuł charakteryzuje się rozgorączkowanym klimatem, wypełniony jest zagadkami, które wymagają od nas kreatywnego myślenia, a jego fabuła jest szczera i nieprzewidywalna.
 
Projekt, o którym mieliśmy okazję wspominać już na stronie w tym miejscu jest dziełem niezależnego studia Desert Fox, którego wydaniem zajęło się PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A. Poprzednia, gra z serii, wspomniana Bad Dream: Coma cieszyła i cieszy się do tej pory uznaniem graczy i recenzentów, zbierając mnóstwo pozytywnych opinii. 
 
Bad Dream: Fever, podobnie jak jej poprzedniczka zaoferuje nam bardzo specyficzny klimat, zabierając graczy w rzeczywistość opanowaną przez tuszową zarazę, która stopniowo zalewa świat,  zbierając śmiertelne żniwo. Przejmując kontrolę nad naszą postacią, zostaniemy wrzuceni w niepokojącą rzeczywistość, której sprostać możemy jedynie trzeźwością umysłu.
 
„Fever zachowuje kluczowe cechy poprzednich gier z serii Bad Dream. Wyróżnia się więc sporą dawką abstrakcji, specyficzną oprawą graficzną oraz nastawieniem na kreatywność i nieszablonowość. Jednocześnie gra będzie jednak na pewno dużym zaskoczeniem – zarówno pod względem fabuły, jak i pod względem konstrukcji zagadek. Nie zabraknie też bardzo zróżnicowanych i często przeciwstawnych sobie emocji” – mówi Robert Gąsiorowski, designer w studiu Desert Fox.

 
Bad Dream: Fever jest jak wspomniałam kolejną odsłoną serii, ale jak zaznaczają twórcy nie wymaga znajomości swojej poprzedniczki. Przygodówka oferuje jedną linię fabularną, a szacowany czas jej przejścia to około 4 godziny. 
 
„Jesteśmy przekonani, że nasza nowa produkcja mocno zaskoczy nawet największych fanów serii. W Bad Dream: Fever odchodzimy od ogranych schematów gatunkowych. Nieszablonowa będzie też Ella, czyli jedyna postać pojawiająca się w grze. Daleko jej do standardowych bohaterów przygodówek. Jej reakcje i osobowość z pewnością zapadną w pamięć. Praktycznie na każdym polu postawiliśmy na nieprzewidywalność i abstrakcyjną konwencję. Finalnie stworzyliśmy coś całkiem nowego, coś przynoszącego powiew świeżości” – dodaje Robert Gąsiorowski.
 
Główne cechy Bad Dream: Fever:
  • senny i rozgorączkowany świat;
  • szczera historia;
  • kreatywne i niekonwencjonalne zagadki;
  • intrygująca oprawa graficzna;
  • sugestywne lokacje.

Projekt zadebiutuje na platformie Steam 15 listopada w wersji na PC oraz Mac. 

Karta gry na Steam

Bad Dream: Coma - wersja demo, Steam

Profil studia Desert Fox na Twitterze

Strona PlayWay S.A

Strona Ultimate Games S.A.


źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7

Komentarze (0):
Reklama
Reklama