dodano: 2020-04-16 00:55:02
PC

Barn Finders - Wrażenia z wersji demonstracyjnej gry aukcyjnej!

Autor: AnoX
Barn Finders - Wrażenia z wersji demonstracyjnej gry aukcyjnej!
30°
0

Barn Finders to nowa gra polskiego studia Duality Games, które wraz z PlayWay S.A. w roli wydawcy szykują aukcje magazynowe. Jak wypadła wersja demo?
 
Produkcja rodzimego studia zabiera nas do alternatywnej rzeczywistości, do Ammeryki, gdzie jednym ze sposobów na zarobek jest handel związany z obiektami zapuszczonymi czy ze znanymi z seriali aukcjami magazynowymi z cennymi nagrodami. Nasz protagonista stara się ze wszystkich sił odnieść na tym rynku sukces, jednocześnie rozwijając swoją działalność oraz zasięg działania.
 
W ramach wersji demonstracyjnej miałem przyjemność zapoznać się z podstawowymi mechanikami oraz krokami, które musimy podejmować, aby być w stanie odpowiednio zrealizować swoje zadanie. Przebiega to jednak błyskawicznie wręcz szybko, co ma swoje dwie strony. Jedna sprawiła, że nieco się na początku zagubiłem, gdyż tłumaczenie było mimo wszystko zbyt ogólnikowe. Z drugiej jednak wszystko jest na tyle przejrzyście (do momentu zagubienia) przedstawione, że nawet gdybym nie znał angielskiego wiedziałbym doskonale co zrobić.
 
W ten sposób przyjmujemy pierwsze zlecenie i trafiamy na pierwsze miejsce, gdzie musimy znaleźć "niegrzeczny" przedmiot. Kryje się tam kilka dodatkowych tego typu atrakcji, jednakże może to być dla nas dodatkowy zarobek. Jest to o tyle istotne, że zawsze pod uwagę musimy brać budżet, gdyż w innym wypadku nie będziemy wiedzieli czy zarobiliśmy, a dojazd na miejsce to dodatkowe koszty, nie mówiąc już o środkach potrzebnych do przewiezienia większych przedmiotów czy maszyn.
 
barn_finders_demo_3_
 
Na miejscu mogą się kryć także znajdźki różnego typu, z którymi wiążą się nieco inne elementy (dźwięk, "magiczne" podświetlenie czy sprytne ukrycie) oraz nagrody na nie czekające. Poszukiwania wypadają płynnie i przyjemnie, dzięki czemu czerpałem sporo radości z poszukiwań. Całość ma humorystyczny charakter, dzięki czemu w nasze ręce trafią wyjątkowe przedmioty, a mega głupie zdarzenia sprawiają naturalny uśmiech na twarzy. Szczególnie złoty papier toaletowy w chwili obecnej "robi robotę"! Nie zawsze byłem zwolennikiem tego typu żartów, lecz tutaj są one tak naturalnym elementem koncepcji na świat przedstawiony, że aż szperałem jeszcze i jeszcze chwilę dłużej, aby coś wspaniałego znaleźć.
 
Czym się różni Origin Access Basic od Origin Access Premium?
 
Miałem przyjemność wziąć udział w "tradycyjnej" wojnie magazynowej, którą udało mi się wygrać. W tym wypadku twórcy postawili na nieco inny pomysł na prezentację, jednakże dobrze się on wpasowuje w całą koncepcję. Brakowało mi tutaj okazji do zajrzenia wcześniejszego do środka, tak by móc określić czego się spodziewać. Być może pojawi się to w pełnym wydaniu, być może nie. Na ten moment akcja i tak zapowiadała się atrakcyjnie.
 
barn_finders_demo_10_
 
Oprawa wizualna z jednej strony stara się zaoferować graczowi nieco realizmu, ale całość została wykonana z elementami mocnej stylizacji komiksowej w formie uzupełnienia. W ten sposób poruszamy się po ładnych, choć wyjątkowo zaniedbanych i brudnych miejscach, gdzie natrafić możemy na wiele przedmiotów. Miejsca te prezentują się realistycznie jak na nasz odpowiednik pustostanu, przy czym mamy tutaj do czynienia z amerykańskim i mocno przerysowanym charakterem. Całość jest na tyle spójna i ciekawa, że bez dwóch zdań zagwarantuje nam jeszcze sporo interesujących chwil, które warto będzie zobaczyć.
 
Muzyka i jej obsługa moim zdaniem zawodzi, wobec czego niestety nie możemy się cieszyć szybką oraz wygodną zmianą. Nie znalazłem przynajmniej takiej opcji a z kilku utworów jedynie mniej więcej połowa mnie do siebie przekonała, choć powiedzieć muszę jasno, że zabawa nie trwała nadzwyczajnie długo. Z udźwiękowieniem było lepiej, gdyż wszystko zostało moim zdaniem dopasowane w świetny sposób. 
 
Generalnie rzecz ujmując muszę przyznać, że miło spędziłem czas z Barn Finders i prawdę powiedziawszy będę chciał mocniej śledzić ten tytuł, gdyż jego zabawny charakter nieźle przypadł mi do gustu, choć się tego nie spodziewałem. Odnoszę wrażenie, że to właśnie dowcipy powinny być mocniej eksponowane w materiałach, gdyż zdecydowana większość osób przekona się do tego tytułu właśnie z tego powodu. Świetny klimat, niezłe wykonanie oraz ciekawy pomysł na alternatywny świat przedstawiony to obiecujące połączenie na znakomity symulator z zabawnym akcentem i to nie jednym!
 
Dziękujemy twórcom i wydawcy za udostępnienie kopii recenzenckiej!
 
Barn Finders ma się ukazać w pierwszej połowie 2020 roku.
 
Karta na Steam
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Komentarze (0):
Reklama
Reklama