dodano: 2017-09-01 16:00:02
PC

CD Projekt Red świętuje 10-lecie powstania serii gier o Wiedźminie

Autor: nocarz
CD Projekt Red świętuje 10-lecie powstania serii gier o Wiedźminie
14°
2

Wiedźmin to najlepsza z marek Polskiej branży gier i jedna z najlepiej rozpoznawanych na świecie. Fani RPG z całego globu potrafili docenić nasz najlepszy towar eksportowy jaki dotąd powstał.
 
Wszystko zaczęło się w 2007 roku kiedy powstała pierwsza część osadzona w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Po wielu próbach odtworzenia świata Geralta z Rivii, wliczając w to także zaprzepaszczony film fabularny, ekipa CD Projekt Red stworzyła grę wideo porównywalną z Ghotic. Świat przedstawiony w ich e-granizacji jak najbardziej zbliżony był do przedstawionego przez Sapkowskiego świata w jego książkach. Powstanie gry ucieszyło wszystkich fanów twórczości ale też miało swoich przeciwników. No cóż nie można zadowolić wszystkich, ale Redom się to udało.
 
W 2011 powstała kolejna część o podtytule Zabójcy Królów z jeszcze bardziej otwartym światem i nowymi historiami. Od tego momentu wszystkie flesze były zwrócone ku Polakom. Wiesiek zawojował świat i to była tylko kwestia czasu kiedy powstanie kolejna odsłona gry o Białym Wilku. W cztery lata po drugiej części powstał Wiedźmin 3: Dziki Gon, który przez zaangażowanie całej ekipy CD Projekt Red odnosił niebywałe sukcesy. Tak jak to miało miejsce przy drugiej części tak i teraz świat gry jest jeszcze większy i jeszcze bardziej grywalny, a graficy i programiści dawali z siebie wszystko co mieli najlepszego. Do tej części powstały także dodatki: Serce z Kamienia i Krew i Wino, które rozbudowywały uniwersum Geralta do olbrzymich rozmiarów.
 
W tym roku wirtualny Wiedźmin świętuje 10 lat swojego istnienia z tej okazji CD Projekt Red wydał specjalną edycję pierwszej części w metalowym pudełku z grafiką pochodzącą z gry. Trud twórców został także nagrodzony niejednokrotnie, a to przez otrzymywanie różnorakich nagród jak np. gra roku. Świat docenia Białego Wilka i jego twórców, również samego Sapkowskiego, którego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, a ich sprzedaż poszybowała w niebo.
 
Na zbliżającym się panelu PAX West fani będą mogli świętować wraz z CD Projektem Red oraz Danny'm O'Dwyer'em, prowadzącym panel o nazwie NoClip. O'Dwyer zaprasza bowiem twórców, deweloperów i innych znanych z branży w celu przedstawiania historii powstawania ich gier. Zaproszeni będą przedstawiać historię powstawania jednej z najlepszych gier RPG jakie do tej pory została wydana, od pierwszego Wiedźmina, poprzez Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, aż do Wiedźmina 3: Dziki Gon i jego rozszerzeń.
 
Programiści i graficy odkryją przed fanami trudy powstawania serii, jej historię i zafascynowanie uniwersum Sapkowskiego. I jest co opowiadać bo ich przygoda z Białym Wilkiem trwa już 10 lat i być może nie skończy się tak łatwo. Jestem przekonany, że Redzi zdradzą może swoje plany i zamiary dotyczące dalszych losów Geralta z Rivii, bo gracze czują niedosyt, a wiadomo wszystko to co dobre szybko się kończy. Trzeba wspomnieć, że wokół Wiedźmina rozrósł się cały wiedźmiński biznes: od breloczków, poprzez płyty, książki, a na cosplayach kończąc (mieliście próbkę na naszym serwisie niemieckiego cosplayera Maula i jego kalendarza na 2017 rok).
 
Panel odbędzie się w głównym teatrze PAX West Benaroya Hall już 3 września od godziny 24:00 do 2:00, a wszyscy fani, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście, będą mogli zobaczyć na Twitchu przekaz na żywo. Przy okazji gratulujemy Panu Sapkowskiemu nieskończonej wyobraźni, a CD Projekt Red niesamowitych zdolności i świetnej ekipy oraz mamy nadzieję na jeszcze więcej wiedźmińskiego świata. Również fanom życzymy wielu godzin dobrej zabawy i oby nasza przygoda z Białym Wilkiem nigdy nie miała końca, a świat Geralta niech każdy z nas odkrywa z jeszcze większą pasją.
 
 

ogolny


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (2):
avatar TOM3K
dodano: 2017-09-03 16:48:32

Mogliby jakąś głośną kampanie zrobić a nie tak cicho siedzieć tzn. o Cyberpunku cisza cały czas a tu wyskakują z wersją Wiedzmina jedynką ze steelbookiem ale wg mnie w zawyżonej cenie bo remastera nie zrobili...

avatar Mariusz
dodano: 2017-09-01 17:36:33

Dobrze, że pierwszy Wiedzmin nie był jednak tym hack'n'slashem bez Geralta jako protagonisty bo mogło by się skończyć katastrofą. W zasadzie to trochę wcześniej się zaczęło niż w 2007 roku bo z tego co mi wiadomo to w 2003 roku :P Ale to trzeba zgłębić temat aby o tym wiedzieć a nie po łebkach lecieć.

Reklama
Reklama