dodano: 2019-08-11 22:30:06
PCPS4PS4 PROXBOX

Co Volta Football wniesie do FIFA 20? Krótka analiza nowości w serii

Autor: AnoX
Co Volta Football wniesie do FIFA 20? Krótka analiza nowości w serii
31°
0

FIFA 20 zapowiada się na bardzo mocną i o dziwo świeżą odsłonę cyklu ze względu na zawartość związaną z Volta Football. Co wniesie ten element do całości?
 
VOLTA FOOTBALL to całkowita... no nie do końca całkowita nowość, ponieważ niegdyś już można się było zapoznać z FIFA Street, która koncentrowała się właśnie na ulicznych meczach, otoczce oraz zmienionej zabawie. To jednak historia, a obecna nowość ma posiadać odmienną charakterystykę bazującą na wcześniejszych podstawach.
 
EA umożliwi nam przeniesienie się ponownie na uliczne, osiedlowe, miejskie oraz mini boiska, na których rywalizacja jest zacięta i odbywa się w mniejszych zespołach. Tym razem będziemy mogli się zapoznać z licznymi nowościami oraz naprawdę obszerną zawartość dotyczącą tego typu piłki nożnej. 
 
Recenzja Night Call narracyjnego noir w mrokach nocnego Paryża
 
Rozgrywka ma w wielkim stopniu ma być powiązana z klasyczną FIFA-ą, a co za tym idzie z modelami rozgrywki zaczynając od "Szybki mecz", przez lokalne i sieciowe pojedynki wieloosobowe, tryb fabularny Volta Story na dedykowanej lidze - LIGA VOLTA. To za ich sprawą będziemy mogli zagrać w Tokio, Amsterdamie, Nowym Jorku, Kapsztadzie, Meksyku, Rzymie czy Paryżu. 
 
Na stronie poświęconej Volcie znajdziemy wiele informacji dotyczących wprowadzonych mechanik, zmian w nich oraz o systemach, które mają zapewnić nam wiele, wiele satysfakcji z tej części gry.
 
FIFA20_VOLTA_FUTSAL_1X1_LORES_WM
 
Rozgrywka ma zapewnić nam okazję do zapoznania się z innym typem piłki, stawiając na mniej i trochę bardziej realistyczne zabawy, przy zachowaniu możliwości rozgrywki nawet w modelu Futsalowym z czwórką graczy oraz bramkarzem. Zarówno męskie jak i żeńskie zespoły będą mogły sprawdzić się na różnych stadionach, przy czym wiele z nich ma kilka form, związanych ze ścianami, barierkami lub ich brakiem, co oczywiście wpływa na całość. Warto zauważyć, że dostępne będą różne typy boisk, zarówno związane z rozmiarem jak i typem powierzchni. 
 
Zabawa będzie w różnych wariantach stawiać na znane reguły, choć także odnotować należy, że nie zabraknie prawie, że totalnej anarchii. W związku z czym w wybranych wariantach znajdziemy chociażby rzuty karne strzelane do małych bramek, co już mniej więcej poznamy także w tradycyjnym modelu gry. Zmagania wypełnione zostaną efekciarskim stylem połączonym wraz z efektownymi ruchami, trickami oraz akcjami nie możliwymi do osiągnięcia w klasycznym meczu 11 vs. 11. 
 
Call of Duty Modern Warfare z zaskakującym oznaczeniem wiekowym
 
Wielu szczegółom nie warto poświęcać miejsca, ponieważ możecie o nim przeczytać na wspominanej wyżej stronie, w związku z czym pozwolę sobie przejść do trochę innych aspektów.
 
Wprowadzenie tak dużej nowości, na taką skalę może stać się początkiem dla wprowadzenia kolejnych nowości, na których... można nieźle zarobić. Rozpocząć należy od kolejnych strojów, ubrań oraz elementów wizualnych stających się za ewentualnymi mikropłatnościami i dodatkowymi wersjami gry. Póki co ilość trybów jest mocno ograniczona, lecz z czasem zapewne będzie rozbudowywana, a może być także kolejnym zyskownym przedsięwzięciem. FUT stał się wielkim hitem, który bazując na losowych i hazardowych elementach umożliwił firmie zarobienie sporych środków finansowych... no właśnie, wyobraźcie sobie ile można jeszcze zyskać rozszerzając go właśnie na VOLTA FOOTBALL. W tej części tego nie będzie, ale być może w przyszłości taka furtka zostanie otwarta. Przedstawiane materiały umożliwiają nam zobaczenie chociażby Raheema Sterlinga w bluzie Nike'i, co potwierdza kolejną okazję reklamową, a co za tym idzie także finansową dla EA. 
 
Pierwszy poważny test przed tę nowością może się okazać sukcesem, pytanie brzmi czy nie przekształci się on w przyszłości na kolejną maszynkę do zarabiania pieniędzy z wprowadzanymi kolejnymi mini nowościami bez większych nowości wprowadzanych co roku. Póki co mamy pozytywne zaskoczenie oraz potencjalną rewolucję, którą wielu graczy z czystą przyjemnością sprawdzi. 
 
 
Zapraszamy także do zajrzenia do karty gry w naszym serwisie, gdzie znajdziecie kilka grafik związanych właśnie z tym trybem.
 
FIFA 20 ukaże się 27 września 2019 roku.
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama