dodano: 2018-06-13 16:00:01

Computex 2018 - Cooler Master prezentuje peryferia dla graczy

Autor: nocarz
Computex 2018 - Cooler Master prezentuje peryferia dla graczy
12°
2

Na ostatnich targach Computex odbywających się w Taipei, Cooler Master pokazał nie tylko swoje najnowsze obudowy ale także klawiatury oraz słuchawki. To stanowi swego rodzaju dopełnienie oferty dla graczy i nie tylko.

Computex 2018 Cooler Master prezentuje nowe obudowy

 
Producent pokazał nowe klawiatury z serii CK oraz SK.
 
Z tej pierwszej przedstawił CK550 i CK552. Ta pierwsza to model mechaniczny ze standardowym podświetleniem LED RGB. Oczywiście podświetleniem można sterować zarówno z dołączonego oprogramowania jak i za pomocą skrótów klawiszowych. CK550 posiada do wyboru różnego koloru przełączniki mechaniczne: niebieskie, brązowe lub czerwone. Twórcy oszacowali wytrzymałość klawiatury na około 50 milionów kliknięć.
 
Natomiast klawiatura CK552 jest wykonana ze szczotkowanego aluminium i oparta o czerwone przełączniki. CK552 będzie dostępna tylko w sklepie BestBuy na rynku amerykańskim. Obie klawiatury należą do modeli pełnowymiarowych, a jeśli natomiast użytkownik potrzebuje więcej miejsca w miejscu pracy, a przy tym chce aby klawiatura jeszcze fajnie wyglądała to dla tych użytkowników Cooler Master przygotował aż trzy modele mini klawiatur: SK620, SK630 oraz SK640.
 
Klawiatury te oparte są na przełącznikach nisko-profilowych najnowszej generacji Cherry MX. Skonstruowane na bazie aluminium, z zachowaniem minimalistycznego designu, odłącznym kablem USB typ C, podświetleniem RGB pod klawiszami, a także pasek LED, który zamyka całą konstrukcję.
 
Wszystkie cztery model są identycznie wykonane, a różnią się jedynie wielkością. SK620 to tylko 60% pełnowymiarowej klawiatury, SK630 to już 80%, a SK640 to już stu procentowa klawiatura czyli 104 klawisze.
 
Do kompletu klawiatur Cooler Master dołączył specjalne słuchawki dla graczy: MH751 i MH752. Oba urządzenia charakteryzują się dużymi nausznikami z miękką pianką, a także wielokierunkowym mikrofonem na wysięgniku. Słuchawki te można także bezpiecznie składać co powoduje brak uszkodzeń.
 
Ponadto model MH752 potrafi także odwzorować dźwięk przestrzenny 7.1. Dodatkowo został także przedstawiony model MH710, który wykonany został ze szczotkowanego aluminium, a model ten wyposażono jeszcze w technologię FocusFX. Zastosowanie tej technologii pozwala podbić basy tylko jednym przyciskiem trzymając drugą rękę na pulsie wydarzeń.
 
klawiatura 

źródło: Informacja prasowa

Galeria:

1
2
3
4

Komentarze (2):
avatar lubie bigos
dodano: 2018-06-13 16:25:19

Ta poducha to w sumie tylko w teorii coś daje, w praktyce to w sumie szybko się o czymś takim zapomina, chociaż na pewno więcej użytku z tego, niż ze świecącej się klawiatury. Chyba że ktoś gra w ciemnym pokoju godzinami, no ale wtedy taka osoba to i tak przygotowana na ślepotę jest :)

avatar PanDamian
dodano: 2018-06-13 16:24:13

Ta klawiatura ze zdjęcia wygląda nieco dziwacznie, ale ciekawie.