dodano: 2021-04-06 17:00:01

Creepy Jar zadebiutuje za dwa dni na GPW! Twórcy Green Hell zmierza na główny parkiet

Autor: AnoX
Creepy Jar zadebiutuje za dwa dni na GPW! Twórcy Green Hell zmierza na główny parkiet
0

Producenci hitowego survivalu Green Hell - studio Creepy Jar oficjalnie spółko przeniesie się giełdowo z NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych.

Rodzimi deweloperzy doskonale radzą sobie ze swoim hitem, krok po kroku dynamicznie się rozwijając na wielu poziomach. Tym razem studio jako firma wejdzie na nowy poziom.

Spółka oficjalnie przeniesie swoje akcje z NewConnect na główny parkiet GPW, wchodząc do prestiżowego i istotnego biznesowo grona w Polsce.

W samym zeszłym roku firma zanotowała przychody na poziomie 18,6 miliona złotych netto, mając obecnie drugą najwyższą wycenę (ok. 670 milionów złotych ) na NewConnect.

Wspomniane Green Hell już wkrótce doczeka się wprowadzenia wersji konsolowych, jednocześnie cały czas pracując nad drugim tytułem noszącym kodową nazwę Chimera.

Zapoznaj się także z: Zdjęcia na planie drugiego sezonu serial Wiedźmin od platformy Netflix, oficjalnie zakończone. Jest zwiastun z planu!

 

Przejście na GPW jest przede wszystkim dowodem, że należymy do najważniejszych polskich spółek z sektora gamedev. Finansowanie działalności mamy już zapewnione, a celem przejścia jest utrzymanie tempa rozwoju Creepy Jar - komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes spółki.

W najbliższych miesiącach naszym priorytetem jest czerwcowa premiera Green Hell na konsole. Później skupimy się nad wersjami na PlayStation 5 oraz Xbox Series X oraz kolejnymi częściami dodatku Spirits of Amazonia. Mimo, iż SoA jest darmowa dla użytkowników posiadających już grę, to nowe treści, wraz z odpowiednim modelem sprzedaży sprawiły, że blisko 2 lata od premiery, Green Hell ciągle zyskuje nowych użytkowników - komentuje prezes.

Creepy Jar S.A. notowane jest na NewConnect. Zadebiutuje na GPW już 8 kwietnia 2021 roku.


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama