dodano: 2020-04-06 23:20:01

Czym jest norma TCO Certified Edge? To rozwiązanie istotnego problemu!

Autor: AnoX
Czym jest norma TCO Certified Edge? To rozwiązanie istotnego problemu!
19°
0

TCO Certified Edge to zupełnie nowa norma dotycząca e-śmieci, dzięki której uzyskujemy nową porcję informacji i zapewnień dotyczących materiałów w sprzęcie.
 
Bardzo dynamiczny rozwój technologii sprawił, że międzynarodowe korporacje wyruszyły w pościg, który skończył się nie tylko wielkimi środkami finansowymi, ale także i masą e-śmieci.
 
Te dopiero po wielu latach doczekał się swojego systemu ponownego wykorzystania, a najnowsza norma TCO Certified Edge jest sygnałem dla klientów, że interesujący nas produkt bazuje na takiej samej ilości materiałów, które przeznaczono do niecyklinowana w bezpieczny sposób.
 
E-śmieci to nie tylko problem bardzo długiego procesu rozkładania się to również spore niebezpieczeństwo dla nas, ponieważ luźno rozrzucane elektroniczne kryją w sobie groźne substancje i środki, które mogą się przedostać między innymi do żywności czy wody.
 
TCO Development opracowało własną normę, dzięki której jako konsumenci będziemy świadomi jak wiele e-śmieci zostało zabezpieczonych, aby zrównoważyć stworzenie nowego urządzenia.
 
Produkt z TCO Certified Edge E-waste Compensated to propozycja, której istnienie zostało odpowiednio wyrównane, a co a tym idzie możemy być pewni, że w obiegu nie operuje jeszcze więcej szkodliwych materiałów.
 
Zużyte e-śmieci są transportowane do fabryki, gdzie zostały przetworzone i wykorzystane ponownie lub zostały odpowiednio zabezpieczone w taki sposób, aby nie szkodzić nikomu z nas.
 
Pierwszą z firm, która zdecydowała się zaangażować w tę inicjatywę jest holenderska firma Closing the Loop, mająca już doświadczenia na lokalnym rynku z recyklingiem starszych telefonów.
 
TCO Certified Edge w życie oficjalnie weszło 31 marca 2020 roku, w związku z czym już w tej chwili dostrzec możemy odpowiedni symbol na różnego typu urządzeniach elektronicznych.
 
- Dzięki normie TCO Certified Edge E-waste Compensated dajemy konsumentom, producentom i sprzedawcom z branży IT potężne narzędzie do walki z problemem e-śmieci – mówi Andreas Rehn, menedżer ds. rozwoju w TCO Development.
 
- E-śmieci są głównie postrzegane jako problem, ale są również szansą na zielony, ekologiczny rozwój. Stary zużyty sprzęt można recyklingować w odpowiedzialny sposób i dzięki temu dostaje drugie życie i pozostaje w zamkniętym obiegu ekonomicznym – mówi Joost de Kluijver, założyciel Closing the Loop.
 
Więcej informacji

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama