dodano: 2021-04-07 18:00:01
PC

Don't Forget Me, cyberpunkowa przygodówka w retro stylu z datą premiery na platformie Steam. Premiera już w kwietniu

Don't Forget Me, cyberpunkowa przygodówka w retro stylu z datą premiery na platformie Steam. Premiera już w kwietniu
12°
0

Don't Forget Me, cyberpunkowa przygodówka w retro stylu, stworzona przez The Moon Pirates, z datą premiery na platformie Steam. Premiera już w kwietniu.

Gra stworzona w retro stylu, w cyberpunkowym klimacie, stworzona przez studio The Moon Pirates o tytule Don't Forget Me zadebiutuje na platformie Steam już w kwietniu. Przygodówka stworzona w grafice retro, w pikselowym stylu gier z lat 80, 90-tych oferuje rozgrywkę point and click. 

Przygodówka Don't Forget Me inspirowana jest takimi grami jak: Her Story czy The Red Strings Club, łącząc klasyczną przygodową rozgrywkę z licznymi ciekawymi zagadkami. Te skupiają się na wnikaniu w umysły pacjentów i poprzez dedukcję otrzymując dostęp do ich wspomnień.  

Don't Forget Me to historia cierpiącej na amnezję Fran, która budzi się w gabinecie jednego z największych na świecie ekspertów w dziedzinie manipulacji pamięcią, niejakiego Bernarda. On ma za zadanie pomóc Fran przypomnieć sobie kim jest, gdzie jest i po co. Fran muszą wrócić wspomnienia. 

Przeczytaj również: Exo One, niezależna gra przygodowa w rekreacyjnym stylu z elementami latania z wersją demonstracyjną na Steam

Gra zostaje mnemonicznym detektywem, który używa umiejętności obserwacji i dedukcji, sprawdzenia wiedzy a także przypisania słów kluczowych. Te pozwalają na powrót wspomnień. Zagadki polegają na unikalnym systemie tekstowych łamigłówek. Ważna w nich jest obserwacja i empatia. Istotę stanowi także logika i rozum. Ważnym elementem są także decyzje i wybory graczy. 

Przygodówka to także ciekawie wyglądający retro futuryzm, który łączy teraźniejszość z przyszłością, w grafice niezwykle kolorowej i pikselowej. Rozgrywce towarzyszy klimatyczna ścieżka dźwiękowa, składająca się z oryginalnej muzyki jazzowej i synthwave'owej.

Gra swoją premierę ma mieć 20 kwietnia 2021 roku w wersji na PC, Mac oraz Linux na platformie Steam. 

Karta gry na Steam


Galeria:

1
2
3
4
5

Tagi: Don,
Komentarze (0):
Reklama
Reklama