dodano: 2020-06-02 20:00:01
PC

Dr Livingstone, I Presume?, polska przygodówka w stylu escape room będzie dostępna w wersji demo na Festiwalu Gier na Steam

Dr Livingstone, I Presume?, polska przygodówka w stylu escape room będzie dostępna w wersji demo na Festiwalu Gier na Steam
17°
1

Dr Livingstone, I Presume?, przygodówka wrocławskiego studia Vulpesoft zadebiutuje w przyszłym roku. Już za kilka dni sprawdzimy jej demo na Steam.
 
Wielkimi krokami zbliża się na platformie Valve - Letni Festiwal Gier Steam, na których od 9-15 czerwca twórcy i wydawcy gier zaprezentują swoje gry między innymi w wersjach demonstracyjnych. W tych dniach będzie można sprawdzić także niezależną przygodówkę w stylu, jak twórcy ją określają "odwróconego escape room", grę stworzoną przez wrocławskie studio Vulpesoft, zatytułowaną: Dr Livingstone, I Presume? Z okazji zapowiedzi gry i rychłej premiery wersji demo, deweloperzy przygotowali także pierwszy jej zwiastun.
 
Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (Zbrodnia i Kara) - poradnik
 
Choć premiera gry przewidziana jest dopiero na przyszły rok, już za kilka dni poznacie jej fragment w wersji demonstracyjnej, mierząc się z wieloma łamigłówkami, na jakich skupiona jest ów tytuł. Dzięki niej gracze, którzy zdołają otworzyć kolejne drzwi, kochają wyzwania umysłowe, a przygodówki w typie escape roomów nie są im obce, będą mogli poznać ułamek z życia podróżników, którzy zmienili oblicze nie tylko Afryki, ale i całego świata.  
 
W grze wcielamy się w dziennikarza New York Herald, Henry'ego Stanley'a, który otrzymał zlecenie podróży do odległej Afryki, by tam odnaleźć znanego podróżnika i odkrywcę, doktora Livingstone'a. Dotarcie do wioski Ujiji zajmuje mu kilka miesięcy. Tam według plotek i pewnych doniesień znajduje się starszy, biały mężczyzna. I tak wiedziony nadzieją odnalezienia doktora, przekracza prób pewnego domostwa. Eksplorując domostwo pełne dziwnych przedmiotów, zamkniętych drzwi i mnóstwa zagadek, będzie zmuszony wszystkie je rozwiązać. Nagrodą jest odnalezienie doktora Livingstone'a i tym samym wykonanie zleconego mu zadania. 
 
Dr Livingstone, I Presume? jest przez twórców określana jako "odwrócony escape room", gdyż w przeciwieństwie do klasycznych gier z tego gatunku nie uciekamy, ale staramy się brnąć do przodu. Naszym celem jest dogłębne poznanie nieco dziwnego domu, w którym każdy pokój skrywa liczne tajemnice i wiele sekretów
 
Rozgrywka pozwala nie tylko na intuicyjne używanie przedmiotów, ale i na zagłębienie się w kulturze afrykańskiej, ale i poznać wiele faktów z życia i działalności wielu podróżników. 
 
Gra zadebiutuje na platformie Steam w pierwszym lub w drugim kwartale 2021 roku. 
 
Karta gry na Steam
 

źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5

Komentarze (0):
avatar TOM3K
dodano: 2020-06-03 12:54:06

Oooo ciekawy to nawet pomysł jeśli chodzi o escape room :) Nie pomyslalem nigdy ze moze byc taki pomysl by w takiej formie zrobic gre komputerową.

Reklama
Reklama