dodano: 2021-10-12 14:05:03

DRAGO entertainment zmierza na GPW! Po sukcesach, studio szykuje się do kolejnego, istotnego kroku!

Autor: AnoX
DRAGO entertainment zmierza na GPW! Po sukcesach, studio szykuje się do kolejnego, istotnego kroku!
0

Polskie studio DRAGO entertainment oficjalnie ogłosiło, że zmierza na rynek główny GPW, chcąc wykonać kolejny istotny krok w swoim rozwoju.

Spółka odpowiedzialna za hitowy Gas Station Simulator zalicza w ostatnich tygodniach naprawdę udany okres, stawiając sobie coraz większe cele. Jednym z nich jest wprowadzany właśnie w życie plan debiutu na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Mająca ponad 20 lat firma krok po kroku rozwija się coraz intensywnie. Obecna kapitalizacja to 97 milionów złotych, a dzięki poprzednim emisją akcji możliwe było zabezpieczenie środków na kolejne projekty.

Po niezwykle udanym drugim kwartale 2021 roku i wygenerowaniu 4-krotnie większego wzrostu przychodów netto kolejne działania wydają się coraz ładniej składać w całość.

Zapoznaj się również z: Zagłada domu Usherów to kolejne serialowe dzieło Falanagana zrealizowane dla Netfliksa

 

Od pewnego czasu obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania DRAGO ze strony podmiotów działających na rynku kapitałowym. Ma to przełożenie na obecną wycenę Studia, która wynosi prawie 100 mln zł. To poziom ponad 3-krotnie wyższy w porównaniu do kapitalizacji z 28 kwietnia, czyli dnia debiutu na NewConnect. Biorąc pod uwagę wzrost wartości naszej firmy, zdecydowaliśmy się na przeniesienie akcji DRAGO na rynek regulowany. Ufam, że pozwoli nam to osiągnąć jeszcze większą transparentność w oczach obecnych, jak i przyszłych inwestorów i tym samym przełoży się na znaczący wzrost pozycji DRAGO na konkurencyjnym rynku gier wideo – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Aktualnie szykujemy się do rozpoczęcia formalnych aspektów realizacji tego procesu. O kolejnych krokach będziemy informowali na bieżąco – dodaje Joanna Tynor. 

Sprzedaż Gas Station Simulator buduje się w zawrotnym tempie. Gra co kilka dni odnotowuje przyrost sprzedaży o kilkadziesiąt egzemplarzy. Aktualny nakład przekroczył już 250 tys. sprzedanych kopii. Świadczy to o tym, że nasza produkcja trafnie wpisała się w aktualne trendy na rynku gier, tym samym nasza praca została doceniona. Obecnie u naszego partnera biznesowego, studia MD Games, trwają przygotowania do konsolowych wersji gry. Liczymy na równie dobre przyjęcie projektu ze strony nowych grup odbiorców – podsumowuje Joanna prezes zarządu DRAGO entertainment.

DRAGO entertainment S.A. zadebiutowało na parkiecie NewConnect 28 kwietnia bieżącego roku, gdzie notowany jest wydawca Movie Games S.A. Obie spółki planują przenieść akcje na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych.

 


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje