dodano: 2019-04-24 10:00:02
PCNSHPS4PS4 PROPS5

Dramat dla twórców Apex Legends, o który sami się prosili

57°
1
Dramat dla twórców Apex Legends, o który sami się prosili
Według serwisów zagranicznych oglądalność Apex Legends na przykład Twitchu gwałtownie i znacząco spadła. Aż 75% w ciągu zalewie miesiąca.
 
Wygląda na to, że czasami los jest przewrotny i po spektakularnym sukcesie Apex Legends zaliczyło spektakularną przysłowiową glebę. Jak donoszą informatorzy z serwisu Polygon oglądalność produkcji od Respawn Entertainment bardzo znacząco spadła i to tak naprawdę w ciągu zaledwie miesiąca. Po premierze wszelkie wyniki gry były naprawdę dobre. Apex przebił nawet legendarnego Fortnite'a, przynajmniej pod niektórymi względami. Dla porównania, w najlepszym swoim momencie, nowy blattle royale osiągnął szokujący wynik 40 mln godzin obejrzanych przez fanów. Stary dobry klasyk natomiast oscylował wokół "zaledwie" 20 mln. Sytuacja taka utrzymała się mniej więcej do początku marca. Później, równią pochyłą, tytuł zaczął podupadać w oglądalności, aby w drugiej połowie miesiąca osiągnąć "mierny" wynik 10 mln godzin obejrzanych. Fortnite za to utrzymał swoją stałą widownię, dzięki czemu wysunął się na prowadzenie. Znacznie.
 
 

Co stoi za takim obrotem spraw? Najprawdopodobniej bardzo słabe wsparcie gry już po premierze. Deweloperzy zapowiedzieli co prawda, że nie będzie wiele aktualizacji do Apexa, aby każdy mógł przyzwyczaić się do mechaniki i sposobu rozgrywki. jednak w świetle obecnej sytuacji, która dla Respawn jest naprawdę kiepska, powinni moim skromnym zdaniem uznać pomyłkę i naprawić swój błąd. Battle royale robi się z czasem po prostu nudny, jeśli przychodzi co chwila robić to samo, w ten sam sposób z powielanymi przeciwnikami. Przykład daje chociażby wspomniany wcześniej Fortnite, który może pochwalić się aktualizacją średnio raz w tygodniu, a każda z nowości wprowadza do gry coś, na czym możemy zawiesić oko lub umysł. Nie mamy czasu w ten sposób znudzić się grą jako taką. 
 
Pozostaje jedynie więc mieć nadzieje, że twórcy spojrzą prawdzie w oczy i dostrzegą, że w dobie tak intensywnego rozwoju branży gier komputerowych i coraz większego "rozbestwienia" graczy nie można tylko czegoś stworzyć. Trzeba to rozwijać oraz dawać szansę na bycie coraz lepszym. 
 

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-04-30 21:36:20

Jakoś trąci to strasznie odgrzewanym kotletem i dlatego dziekuje bardzo za cos takiego.

Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje
80