dodano: 2020-03-25 18:00:02
PC

Dziś premiera przygodowej narracyjnej Miry o słowiańskich korzeniach

Autor: agusia16
Gra: Mira
Dziś premiera przygodowej narracyjnej Miry o słowiańskich korzeniach
14°
0

Dziś premiera przygodowej gry narracyjnej inspirowanej mitami i legendami słowiańskimi. Mira studia Too Husky zadebiutuje na Steam. Jest bonusowy zwiastun!
 
Swój debiut na platformie Steam ma dziś debiutancki projekt niewielkiego zespołu studia Too Husky, rodzima przygodówka stworzona w miłej dla oka grafice, w narracyjnym stylu fantasy, zatytułowana Mira. Obejrzycie nowy, bonusowy zwiastun tej rodzimej przygodowej produkcji, której recenzję już najdziecie na łamach naszego serwisu. 
 
Mira, przygodowa inspiracja mitologią słowiańską - recenzja
 
Mira to nastawiona na opowieść, ale i nie pozbawiona czysto logicznych, przygodowych zagadek, gra z gatunku przygodowego, która swoim klimatem porusza temat słowiańskości i związanych z tym legend, mitów czy ludzkich podań. Podobny klimat, choć w nieco innej formie proponuje nam kolejne polskie studio w grze The End of the Sun, w przygodowym tytule skupiającym się na eksploracji. 
 
Mira, która dziś zadebiutuje, to oprócz eksploracji przepięknych, malowanych lokacji, oprócz mnóstwa treści związanych z postaciami ze świata Nawii, krainy znanej z mitów słowiańskich, także zagadki, głównie w rodzaju mini-gier, czy też układanek.
 
W grze przejmujemy kontrolę nad młodą kobietą, tytułową Mirą, która w powojennym Krakowie prowadzi przytułek dla sierot. Pewnego dnia, w skutek tragicznego zdarzenia, przenosi się do nieznanej jej krainy, wyjętej rodem z baśni. Spotykając tam stworka o imieniu Bzionek, dowiaduje się, że trafiła do słowiańskiej, magicznej krainy zwanej Nawią, miejsca gdzie żyją magiczne, zarówno dobre, jak i groźne istoty. Wędrując między rzeczywistością a czymś w rodzaju sennej magii, Mira poznaje prawdę nie tylko o świecie, do którego trafiła, ale także o samej sobie.  
 
Mira to klasyczna przygodówka, którą obsługujemy za pomocą myszy. Rozgrywka skupia się na zwiedzaniu lokacji, rozmowach, pokonywaniu zagadek logicznych, ale i na wyborach i decyzjach graczy, których efektem jest nieco inne zakończenie.  
 
Mira dostępna jest w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam w wersji na komputery osobiste PC.  
 
Mira na Steam
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6

Komentarze (0):
Reklama
Reklama