dodano: 2020-07-31 07:15:01

Electronic Arts teoretycznie nie miało się najlepiej... ale i tak drugi kwartał okazał się historycznym sukcesem!

Autor: AnoX
Electronic Arts teoretycznie nie miało się najlepiej... ale i tak drugi kwartał okazał się historycznym sukcesem!
13°
0

Electronic Arts teoretycznie nie miało ostatnio najlepszej passy, niemniej firma i pomimo tego w drugim kwartale osiągnęła historyczne wyniki sprzedaży!
 
Producent oraz wydawca nie miał najlepszych ostatnich tygodni, niemniej mimo wszystko nie było tragicznie. Nawet dość nieudane EA Play Live 2020 nie zmieniło generalnego odbioru graczy, którym ewidentnie wpadki nie przeszkadzają.
 
Ostatni kwartał zamknięty 30 czerwca przywiódł znakomite informacje o stanie finansowym giganta, który zaliczył najlepszy kwartał w... swojej 38 letniej historii! To absolutny rekord sprzedaży w tego typu kilku miesięcznym okresie.
 
 
Oczywiście odnotować należy, że kwiecień, maj oraz czerwiec 2020 roku to okresy w trakcie których panowały różnorakie ograniczenia oraz kwarantanny w wyniku czego wielu ludzi pozostało w domu i zdecydowało się przeznaczyć większe środki na cyfrową rozgrywkę, będącą jedną z alternatyw do spędzenia odpowiednio wolnego czasu.
 
Z resztą doskonale mówią o tym same liczby, aż 1,46 miliarda (!) dolarów przychodów i zysk na poziomie 365 milionów dolarów to rezultat niebywały. Z resztą aż 1,1 miliarda to rezultat z segmentu "live services".
 
Praktycznie każda z głównych czy ostatnio wydanych gier jak chociażby The Sims 4 czy też Apex Legends przyniosła wyśmienity zarobek, dzięki któremu gigant będzie mógł spokojnie spoglądać w przyszłość, nawet pomimo różnorakich ograniczeń dotyczących produkcji kolejnych tytułów.
 
Przed nami zbyt wielu hitów nie ma, jednakże być może Star Wars Squadrons, EA Sports UFC4 czy FIFA 21 zagwarantują wydawcy spokój oraz jeszcze lepsze wyniki, jeżeli państwa zdecydują się jesienią oraz zimą wprowadzić kolejne ograniczenia.

źródło: https://www.gamespot.com/articles/ea-just-had-its-best-june-quarter-for-sales-in-its/1100-6480381/

Komentarze (0):
Reklama
Reklama