dodano: 2020-11-20 18:00:02
PC

Cyberpunkowa przygodówka ENCODYA ze styczniową datą premiery i nowym zwiastunem prezentującym fragment rozgrywki

Gra: ENCODYA
Cyberpunkowa przygodówka ENCODYA ze styczniową datą premiery i nowym zwiastunem prezentującym fragment rozgrywki
11°
0

Cyberpunkowa, klasyczna przygodówka ENCODYA od Chaosmonger Studio ze styczniową datą premiery i nowym zwiastunem. Ten prezentuje fragment rozgrywki. 
 
ENCODYA to klasyczna przygodówka typu "wskaż i kliknij", rozgrywająca się w cyberpunkowym świecie, autorstwa niezależnego Chaosmonger Studio, dewelopera pracującego równolegle nad platformową grą akcji Clunky Hero oraz Assemble Entertainment, które jest wydawcą Leisure Suit Larry - Wet Dreams Don't Dry oraz Leisure Suit Larry - Wet Dreams Dry Twice. Twórcy owi ogłosili datę premiery przygodówki ENCODYA, która została ustalona na koniec stycznia 2021 roku. Wraz z datą premiery pojawił się także nowy zwiastun prezentujący fragment rozgrywki. 
  
Przeczytajcie również: Przygodowa i klasyczna ENCODYA - wrażenia z wersji demonstracyjnej
 
Assemble Entertainment, mające na swym wydawniczym koncie dwie części klasycznej przygodówki o przygodach Larry'ego, której szczegółowy poradnik części pierwszej, Leisure Suit Larry - Wet Dreams Don't Dry znajdziecie na naszej stronie, już 26 stycznia przyszłego roku powiększy swoje portfolio o kolejna przygodówkę, tym razem rozgrywającą się w cyberpunkowym świecie, w dystiopijnej rzeczywistości. Jest to gra, o której już mieliśmy okazję wspominać, a wrażenie z przejście jej wersji demonstracyjnej, znajdziecie na łamach naszego serwisu. Tytuł wykonany jest w rysunkowej, klasycznej formie, charakteryzuje się licznymi zagadkami przedmiotowymi i ciekawą fabułą widzianą z perspektywy dwóch grywalnych postaci. 
 
ENCODYA to gra, która czerpie inspiracje z produkcji Urok Studia Ghibli, posiłkując się realiami i atmosferą rodem z Blade Runnera oraz humorem i stylem rozgrywki z Monkey Island i jest oparta na nagradzanym filmie krótkometrażowym o tytule Robot Will Protect You.
 
 
W grze przenosimy się do świata klasycznych przygodówek point and click, które niosą ze sobą pytanie co przyniesie kolejny dzień, jak odnaleźć się w świecie wielkich korporacji mających kontrolę nad wszystkim i wszystkimi. Jak znaleźć się wśród takiego społeczeństwa, które uzależnione jest od technologii i cyberprzestrzeni.  
 
W grze wcielamy się w osieroconą dziewczynkę o imieniu Tina i jej wiernego przyjaciela i pomocnika, robota o imieniu SAM-53. Połączy ich wspólna misja, niezwykle trudne zadanie, które zbuduje między nimi wielką przyjacielską więź. Oboje postanowią zająć się pomocą mieszkańcom Neo-Berlina i przynieść im lepszą przyszłość. Tina i SAM-53 będą sobie ufać, mierząc się ze światem Sztucznej Inteligencji i samymi ludzi.
 
Historia w grze ENCODYA rozgrywa się we wspomnianym Neo-Berlinie w roku 2026, w którym to na dachu w prowizorycznym schronieniu żyje 9-letnia sierota i jej nadopiekuńczy przyjaciel, robot. Tina to miejscowy łobuz, żyjący w korporacyjnym pełnym ograniczeń świecie, dziewczynka żyjąca ja ulicy, przeczesująca śmietniki w poszukiwaniu odpadków i resztek. Wsparciem, pomocą i słowem rozsądku jest SAM, zaprogramowany by ją chronić bez względu na wszystko i w każdej sytuacji. 
 
Premiera gry przewidziana jest na 26 stycznia 2021 roku w wersji na komputery PC, Mac i Linux na Steam oraz GOG.com. 
 

źródło: Informacja prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7

Komentarze (0):
Reklama
Reklama