dodano: 2019-11-18 12:00:11
PC

ExileCon 2019: Grinding Gear Games zapowiedziało mobilne Path of Exile

Autor: nocarz
ExileCon 2019: Grinding Gear Games zapowiedziało mobilne Path of Exile
12°
0

Podczas ExileCon 2019 Grinding Games Studio zapowiedziało mobilne Path of Exile bez opcji pay to win i reklam.
 
Podczas tegorocznej imprezy ExileCon 2019 odbywającej się w miniony weekend, która jest skierowana do fanów Path of Exile, zostało zapowiedzianych kilka ciekawych rzeczy. Miedzy innymi Path of Exile w wersji mobilnej, drugą odsłonę Path of Exile oraz wydanie dwóch dodatków do pierwszej części.
 
Najbardziej ciekawą propozycją jest jednak mobilne Path of Exile, które autorzy zapowiadają na krótkim zwiastunie. Produkcja ta jest tworzona przez ekipę pracującą w głównej siedzibie studia w Nowej Zelandii. Ponadto już na wstępie twórcy zapowiadają, że wersja na urządzenia mobilne będzie pozbawiona reklam i wszystkich śmieci, które otrzymują gracze w innych produkcjach,a dodatkowo nie będzie potrzebne pay to win aby w spokoju grać.
 
Jonathan Rogers, reżyser techniczny PoE Mobile, przedstawia sprawę w ten sposób:
 
Gry mobilne są bzdurne, prawda ? Mikrotransakcje typu pay to win, bramki czasowe, paski energetyczne, powiadomienia, reklamy wideo. W grach mobilnych jest naprawdę zbyt dużo śmieci. Ale w 2012 roku, kiedy wydawaliśmy Path of Exile na PC, można było powiedzieć dokładnie to samo o wielu darmowych grach. Wtedy naprawdę wierzyliśmy, że możemy zrobić grę free-to-play na PC bez denerwujących mechanik. Może moglibyśmy zrobić to samo na urządzeniach mobilnych i zamiast umieszczać w niej bzdurne rozwiązania, przede wszystkim skupić się na stworzeniu dobrej gry ? 
 
Trevor Gamon, producent gry, dodaje, że autorom chodzi głównie o bezkompromisowe przeniesienie oryginału na urządzenia przenośne. Port mobilny ma być identyczny jak oryginał na PC z jedną drobną różnicą, a mianowicie sesje w przypadku tabletów czy smarfonów mają być nieco krótsze.
 
Niestety studio nie podało oficjalnej daty premiery, a obecną wersję nazywają eksperymentalną. Warto, że na chwilę obecną ta testowa wersja wygląda naprawdę fajnie i miejmy nadzieję, że wraz z wydaniem wersji mobilne czeka nas prawdziwy crossplay obu wersji.
 
Oficjalna strona Path of Exile
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama