dodano: 2019-08-13 16:00:13
PC

Dodatek Fall of the Samurai dołącza do rodziny Total War Saga

Autor: nocarz
Dodatek Fall of the Samurai dołącza do rodziny Total War Saga
0

Studio Creative Assembly w 2012 roku wydało dodatek do Total War: Shogun 2 Fall of the Samurai. Twórcy właśnie ogłosili, że produkcja dołączyła do całej rodziny gier strategicznych jako druga odsłona pod nazwą Total War Saga: Fall of the Samurai.
 
Nie jest to implementacja nowych mechanik, które można było przetestować w wydanym w 2018 roku Thrones of Britania ale zwykłe uporządkowanie cyklu. Dobra wiadomość to taka, że posiadacze dodatku Total War Saga: Fall of the Samurai otrzymają na Steamie pakiet prawie wszystkich DLC za całkowitą darmochę (bez Blood Pack).
 
Recenzja Total War Saga Thrones of Britannia
 
Akcja gry rozgrywa się 400 lat po wydarzeniach przedstawionych w Total War: Shogun 2, gdzie o przyszłości Japonii mają decydować Amerykanie, Francuzi i Anglicy. To oni postanawiają wprowadzić do armii cesarskiej broń palną i materiały wybuchowe. Dla żołnierzy wychowanych w zasadach kodeksu samurajów to nie do pomyślenia więc kraj dzieli się na dwie frakcje: zwolenników szogunatu Tokugawa i tych wiernych teraźniejszemu cesarzowi Mutsushito.
 
W efekcie wybucha wojna domowa, a gracze w trakcie kampanii stają po jednej ze stron. Jak wspomniałem wcześniej światowe potęgi i ich udział w tym konflikcie będzie miał ogromny wpływ na wynik. Produkcja jak najbardziej pasuje do całej sagi Total War, a tamta  rzeczywistość została pokazana między innymi w filmie Ostatni Samurai z 2003 roku z Tomem Cruisem w roli głównej. Warto zobaczyć ten obraz, a to ze względu na cały dramat  samurajów, którzy chcieli zachować swoją tożsamość.
 
DLC Fall of the Samurai jest dostępny w tej chwili za 26,99 złotych (75% upustu) na platformie Steam, a Thrones of Britannia za 59,50 złotych. Warto też wspomnieć, że możemy się też w niedługim czasie spodziewać kolejnej produkcji Total War Saga w klimatach wojny trojańskiej. 
 

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama