dodano: 2020-02-18 21:35:02

Games Operators przedstawia wyniki oraz plany, w tym wejście na GPW

Autor: AnoX
Games Operators przedstawia wyniki oraz plany, w tym wejście na GPW
18°
0

Polski wydawca i producent gier Games Operators zaprezentował swoje wyniki oraz wspomniano o planach na przyszłość, w tym na wejście na parkiety GPW.
 
Istniejąca od 2015 roku firma od czasu swojego wielkiego sukcesu w postaci 911 Operator, po którym nastąpiło połączenie z Jutsu Games) dynamicznie się rozrosła i może się pochwalić obecnie silną pozycją.
 
W związku z czym pojawiły się plany wypuszczenia pierwszej oferty publicznej akcji, dążąc do zagoszczenia na parkietach warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
 
Polscy inwestorzy Indywidualni oraz Instytucjonalni będą mogli nabyć około 20% akcji istniejących, dotychczas należących do większościowego akcjonariusza Bartłomieja Gajewskiego, prezesa Spółki, oraz PlayWay S.A.  Oczekiwane wpływy z tego typu inicjatywy mają wynieść do 7 milionów polskich złotych.
 
Pozostałe akcje akcjonariuszy zostaną zamknięte umowami zakazu sprzedaży typu lock-up przez okres 360 dni (liczonego od pierwszego dnia notowania akcji spółki na GPW), spółka nie przeprowadzi nowej emisji w takim samym okresie czasu.
 
Ubisoft zapowiedział wielkie zmiany dla e-sportu w Rainbow Six Siege
 
Funkcję Globalnego Koordynatora oraz Prowadzącego Księgę Popytu będzie pełnić Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie. 
 
Termin nie został jeszcze ostatecznie ustalony i będzie on zależy od czynników zewnętrznych, w tym od sytuacji rynkowej oraz czasu pozyskania niezbędnych zgód ze strony organów odpowiedzialnych za nadzór oraz wewnętrznych.
 
Szczegółowe informacje znane będą po publikacji prospektu emisyjnego po zatwierdzeniu go przez KNF (Komisję Nadzoru Finansowego).
 
Firma ma w planach przeznaczać do 90% zysku na rzecz dywidendy, przy czym warunkiem jest zapewnienie środków na wyprodukowanie kolejnych gier. Dotychczas nie wypłacono dywidendy.
 
Zyski od 2017 do 2018 roku wzrosły o 420% (5,4 miliona złotych), po trzech minionych kwartałach możemy mówić o prawie 6,2 milionach, co stanowi wzrost o 42% względem ubiegłego okresu. Zysk również stał się wyższy z 3,5 miliona złotych w 2018 do 3,7 miliona za trzy kwartały 2019 roku.
 
 
W 2020 roku spółka wypuści wiele gier, a w pierwszej połowie 2020 roku spodziewać się możemy premier 112 Operator. W ciągu kolejnych miesięcy w drodze do debiutu są już chociażby Rustler, Reptiles in Hunt, Transport Inc, Cyber Ops, Be a Walker czy Paws and Souls. Mowa tutaj dokładnie o około 10 premiera z segmentu wydawniczego.
 
- Jesteśmy producentem i wydawcą gier, którego model biznesowy zakłada wysoką efektywność. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wiedzy wiemy, jakie projekty są warte naszej inwestycji i dalszego rozwoju. Każdy prowadzony przez nas projekt ma zabezpieczone finansowanie. Obecnie nadszedł właściwy moment by zacząć rozwijać większe gry niż dotychczas. Chcemy inwestować w projekty o wartości do ok. 2 mln zł, tworzyć produkty wyższej jakości, które pozwolą skokowo zwiększyć skalę naszej działalności. Środki pozyskane z oferty publicznej mają nam w tym pomóc. Nadal chcemy prowadzić co najmniej kilka projektów równolegle, bo to pozwala na dywersyfikowanie ryzyka i równomierne zapełnianie kalendarza wydawniczego. Korzystamy też ze współpracy z Grupą PlayWay, wzajemnie promujemy naszej produkcje oraz wymieniamy się doświadczeniami – mówi Bartek Gajewski, prezes i założyciel Games Operators.
 
W tym miejscu znajdziecie wszystkie firmy obecne na giełdach GPW.

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama