dodano: 2021-04-08 18:00:01
PCPS4PS4 PROXBOX

Harold Halibut, przygodówka w animacji poklatkowej, ręcznie tworzona ma już fabularny zwiastun filmowy. Kiedy premiera?

Harold Halibut, przygodówka w animacji poklatkowej, ręcznie tworzona ma już fabularny zwiastun filmowy. Kiedy premiera?
12°
0

Harold Halibut, przygodówka w animacji poklatkowej, ręcznie tworzona, stworzona przez studio Slow Bros. ma już fabularny zwiastun. Kiedy premiera? 

Harold Halibut to jedna z przygodówek tworzonych ręcznie, przy pomocy techniki zwanej poklatkową, przy użyciu ręcznie stworzonych lalek i wszystkiego co w danej lokacji widzimy. Do tej pory mogliśmy poprzez wideo filmy poznawać proces tworzenia gry. Wczoraj zaś niezależne studio Slow Bros., odpowiedzialne za tworzenie wspomnianej gry, udostępniło zwiastun prezentujący szczegóły fabularne

Harold Halibut to jak już wspomnieliśmy jedna z przygodówek, która powstaje w pełni ręcznie, za pomocą miniaturowych modeli, podobnie jak Trüberbrook, którego szczegółowy poradnik/solucje znajdziecie na stronie czy Vokabulantis, którego kampania Kickstarter nadal trwa. 

Wszystko w grze zostało stworzone ręcznie, mozolnie i jak się zapewne domyślacie, niezwykle dokładnie. Taka praca zapewne wymaga czasu, którego twórcy mieli jak do tej pory dużo. Gra, która swój początek miała latem 2017 roku na Kickstarterze, nadal powstaje. Świadectwem tego jest fabularny zwiastun. 

Poznajemy w nim tytułowego Harolda i świat, który uległ zagładzie. Akcja gry toczy się 250 lat po tym jak statek kosmiczny przypominający Arką wypełnioną ludźmi, uciekł z Ziemi, na której trwała zimna wojna. Miał odnaleźć na położonej gdzieś w kosmosie planecie, miejsce dogodne do osiedlenia się. Miejsce, gdzie rasa ludzka mogłaby przetrwać. 

Przeczytaj również: Przygodówka Harold Halibut na nowym zwiastunie filmowym

Planeta, na której żyje Harold Halibut nazywa się Fedora. On sam jest asystentem naukowym w laboratorium głównego naukowca statku, Jeanne Mareaux, która bez wytchnienia pracuje nad tym, by wydostać się z tego miejsca zalanego wodą i osiedlić się na bardziej przyjaznej planecie. 

Harold nie ma łatwego życia, mieszkańcy Fedory nie dają mu spokoju, on sam czuje się zamknięty w klatce. Ale pewnego dnia wydarza się coraz bardzo dziwnego. W tajemniczy sposób Harold, przez równie tajemnicze spotkanie, Harold trafia do retro świata. Może on być kluczem do uruchomienia nie działającego jak dotąd statku - arki i udania się w lepsze, bardziej przyjazne miejsce. 

Harold Halibut to gra o przyjaźni i świecie zanurzonym pod wodą, w której na gracza czekają klasyczne przygodowe wyzwania. Są nimi między innymi rozmowy z wieloma postaciami, w pełnej obsadzie głosowej, ale także wiele zadań, szczególnie przedmiotowych.

Gra ma być dostępna w pełnej wersji angielskiej oraz w kilku innych językach, w formie napisów. Niestety nie przewidziane są polskie napisy. 

Premiera gry nie została jeszcze ogłoszona. Przygodowy projekt zadebiutuje na komputery osobiste PC, a także na PlayStation 4, pro i Xbox One. 

Karta gry na Steam


Komentarze (0):
Reklama
Reklama