dodano: 2022-08-04 23:00:01
PCNSHPS

Heart Forth Alicia, pikselowa niezależna platformówka metroidvania w świecie nękanym przez terror z nieba

aktualności news Heart Forth Alicia, pikselowa niezależna platformówka
Heart Forth Alicia, pikselowa niezależna platformówka metroidvania w świecie nękanym przez terror z nieba
0

Heart Forth, Alicia, retro pikselowa niezależna platformówka metroidvania rozgrywająca się w świecie nękanym przez terror z nieba, dzieło Alonso Martina.

Niezależny twórca, Alonso Martin od jakiegoś już czasu pracuje nad platformową grą metroidvania, wykonaną w pikselowym stylu, rozgrywającą się w barwnym, ale bardzo niebezpiecznym świecie. Gra nosi tytuł Heart Forth, Alicia.

Zapoznaj się także z: Perl, A24 prezentuje zwiastun prequela jednego z najbardziej strasznych horrorów

Nie znamy jeszcze daty premiery niezwykle kolorowej, niezależnej i retro pikselowej gry o tytule Heart Forth, Alicia, tworzonej przez pojedynczego twórcę, Alonso Martina. Autor zabiera w niej  graczy na rozgrywkę nastawioną na elementy platformowe, a także RPG, stawiając na klasyki i zabawę inspirowaną Castlevania: Symphony of the Night czy serią Zelda czy narracją znaną z Final Fantasy Tactics.

W grze Heart Forth Alicia wcielamy się w młodą czarodziejkę i zarazem wojowniczkę, która posiada umiejętność władania nie tylko magią, ale także posługiwania się bronią, a w szczególności jej zaczarowanym biczem. Razem z nią przenosimy się do świata, do niewielkiej wioski, na którą pewnego dnia spada złowrogie niebo, paląc na swojej drodze dosłownie wszystko. Wkrótce dochodzi do wojny między czarodziejami z lasu a pustynną armią z zachodu. 

Przeczytaj również: 

 

Rozgrywka skupia się na eksploracji, podczas której wędrujemy po Dolinie Éliadin, zwiedzając aż 17 lokacji, od Lasów Verílionu do spustoszonej Pustyni Áurin, lub od ruin Elenii do tętniących życiem miast Blivek. Ale nie zabraknie w niej wspominanej już wcześniej walki. Wraz z postępami rozgrywki Alicia będzie mogła zwiększać swoje umiejętności i ulepszać swój bicz zwany Koronką Czarodzieja. Nie zabraknie zagadek, wielu cudów i śmiertelnie niebezpiecznych lochów. Na gracza czeka także odkrycie pięciu sekretów wróżek i wiele innych. 

Gra zmierza na komputery osobiste na Steam, Nintendo Switch oraz PlayStation 4.

Karta gry na Steam

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Komentarze (0):
Reklama