dodano: 2021-10-06 09:15:01

House of the Dragon (Ród smoka), prequel Gry o Tron pokazany przez HBO Max na pierwszym zwiastunie

aktualności newsy filmowe House of the Dragon (Ród smoka), prequel Gry o Tron pokazany przez HBO Max na pierwszym zwiastunie
House of the Dragon (Ród smoka), prequel Gry o Tron pokazany przez HBO Max na pierwszym zwiastunie
29°
0

HBO Max zaprezentowało pierwszy zwiastun filmowy nadchodzącego w przyszłym roku prequela Gry o Tron, serialu House of the Dragon. Oto krótka prezentacja!

House of the Dragon, oparty jest na powieści z cyklu Ogień i krew autorstwa George R.R.Martina, widowiskowa produkcja fantasy, która pojawi się na HBO w przyszłym roku, została zaprezentowana przez HBO Max na pierwszym dłuższym zwiastunie filmowym. 

Historia, która dziać się będzie wiele lat wstecz, przed wydarzeniami z Gry o tron skupia się na wielkich i mniejszych rodach Siedmiu Królestw. Jednym z tych rodów są Targaryenowie, czyli przodkowie jednej z czołowych postaci w Grze o tron, Daenerys. 

Zwiastun, który został zaprezentowany przy okazji konferencji dotyczącej uruchomienie platformy HBO Max w Europie, tak właściwie z tej fabuły za wiele nie zdradza. Wiemy, że historia zagłębi się przerażającej wojnie domowej, zwanej Tańcem Smoków, która w końcu przyniosła ich niemal całkowitą zagładę. Pierwszy sezon serialu House of the Dragon skupia się na wydarzeniach, które ją wywołały, a jej bohaterem będzie król Viserys I Targaryen, który wbrew prawu mianował na tron swoją córkę Rhaenyrę. Gdy skończył życie doszło do walki o tron, a wdowa po zmarłym następcy posadziła na tronie swego syna Aegona. 

Zwiastun, który została zaprezentowany przybliża postaci, z jakimi będziemy mieć do czynienia w serialu, między innymi wspomnianego króla i jego córkę. Widzimy też królową Alicent i księcia Daemona Tragaryena. Mamy okazję poznać Corlysa Velaryona, zwanego Wężem morskim. 

Przeczytaj również: House of the Dragon (Ród smoka), prequel Gry o Tron od HBO, z nowymi aktorami w obsadzie

Twórcami serialu są sam pisarz George R.R. Martin a także Ryan Condal i Miguel Sapochnik. W obsadzie znaleźli się: Paddy Considine jako król Viserys I Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Rhys Ifans jako Otto Hightower, Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Steve Toussaint jako Corlys Velaryon.

A także: David Horovitch, Bill Paterson, Matthew Needham, Graham McTavish, Gavin Spokes,  Jefferson Hall, Ryan Corr.

Premiera serialu na HBO przewidziana na rok 2022. Na razie dokładna data nie znana. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Komentarze (0):
Reklama