dodano: 2019-11-07 16:00:09

IGI Origins na klimatycznym zwiastunie umiejscowionym w Gdańsku

Autor: nocarz
IGI Origins na klimatycznym zwiastunie umiejscowionym w Gdańsku
15°
0

Kontynuacja serii z roku 2000 otrzymała pierwszy zwiastun, który zabiera nas w podróż do Gdańska'80.
 
W marcu tego roku studio Toadman Interactive zapowiedziało wskrzeszenie serii gier Project IGI, w której skład wchodziły dwie odsłony Project IGI: I'm Going In (2000 rok) oraz Project I.G.I: Covert Strike. Obie części były taktycznymi pierwszoosobowymi FPS-ami. Obie zostały stworzone przez Interloop Studios. Gracze wcielali się w byłego żołnierza brytyjskiej jednostki specjalnej S.A.S, Davida Jones'a, który wykonywał zadania w ramach działalności w tajnej organizacji IGI.
 
W pierwszej części nasz bohater wykonywał misje na terenach byłego Związku Radzieckiego, a w kolejnej teatr działań został rozszerzony o tereny Libii oraz Chin. Obie części nie były tylko zwykłą strzelaniną ale grą, która łączyła w sobie sporo strategii, realizmu i elementów skradankowych. To sprawiło, że seria trafiała w gusta graczy. Niestety druga odsłona serii przyniosła mizerne dochody, a także byłe trochę słabsza niż jedynka. To sprawiło, że kolejna odsłona miała się już nie pojawić.
 
Guerilla Games pracuje nad Horizon Zero Dawn 2 ?
 
Na chwilę obecną studio Toadman Interactive próbuje przywrócić dawną świetność serii szpiegowskich shooterów i po zapowiedzi prequela  IGI Origins publikuje pierwszy klimatyczny zwiastun, którego akcja dzieje się między innymi w Gdańsku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Tym razem wcielimy się w brytyjskiego agenta MI6, które będzie wykonywał przeróżne zadania na całym świecie. W wykonywaniu tych misji przydatne będą także przeróżne gadżety, dzięki którym nasz agent będzie się mógł przekradać niepostrzeżenie pomiędzy wrogami.
 
IGI Origins ma pojawić się na komputery osobiste PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Niestety nie podano jeszcze konkretnej daty premiery.
 
Karta gry na Steam
 
 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama