dodano: 2021-11-29 09:55:01

Karty Intel ARC Druid zadebiutują w 2025 roku? Pojawiły się sugestie dotyczące 4. generacji procesorów graficznych dla graczy

Autor: AnoX
Karty Intel ARC Druid zadebiutują w 2025 roku? Pojawiły się sugestie dotyczące 4. generacji procesorów graficznych dla graczy
14°
0

Pojawiające się w sieci plotki sugerują, że karty graficzne dla graczy z serii Intel ARC Druid mogą zadebiutować w 2025 roku.

W dalszym ciągu nie doczekaliśmy się zapowiedzi premiery wprowadzanej rodziny kart graficznych Intel ARC, tymczasem w sieci już pojawiają się sugestie dotyczące możliwych premier kolejnej generacji.

Przeczytaj też:

 

Growy dział Intela cały czas pracuje nad swoimi jednostkami, które mają oficjalnie zadebiutować w pierwszym kwartale 2022. Jak się okazuje, prace nad rodziną ARC Druid również są prowadzone.

4. generacja zgodnie z plotkami ma zadebiutować w 2025 roku, co oznaczałoby rywalizację z architekturą AMD RDNA 5 oraz dwoma kolejnymi następstwami Nvidia Ampere (architektury dla kart RTX 30XX).

Intel powoli myśli już o kolejnych 3-4 latach, najwyraźniej próbując mocniej zadomowić się w nowym segmencie rynku, a co za tym idzie rywalizacja powinna nakręcić nieco skostniały segment walki AMD oraz Nvidii.

Póki co nie znamy dokładnej daty premiery jakichkolwiek kart graficznych z linii Intel ARC.

 

 


źródło: https://wccftech.com/intel-4th-gen-arc-druid-gpus-could-potentially-get-a-2025-launch/

Komentarze (0):
Reklama