dodano: 2021-08-04 16:00:01

Intel Arrow, Nova i Lunar Lake- oto domniemani następcy Meteor Lake

Gra:
Intel Arrow, Nova i Lunar Lake- oto domniemani następcy Meteor Lake
10°
0

Intel Arrow, Lunar i Nova Lake - oto domniemane kryptonimy zastępców architektury procesorów Meteor Lake. Lista z nazwami oraz specyfikacjami pojawiła się na platformie Reddit, jednak ciężko jest na ten moment jakkolwiek potwierdzić jej wiarygodność.

Na serwisie Reddit pojawiła się niedawno lista nowej serii architektury procesorów od Intela opublikowana przez użytkownika Curmudgeon666, która mówi o trech następcach Meteor Lake: Arrow, Nova i Lunar Lake. Według przecieku zarówno Arrow Lake, jak i Lunar Lake miałyby korzystać z wysokowydajnych dużych rdzeni Lion Cove i wysokowydajnych „małych” rdzeni Skymont. Co więcej, Arrow Lake po raz kolejny podwoiłoby liczbę małych rdzeni w porównaniu do Raptor Lake, które z kolei ma podwoić liczbę rdzeni w stosunku do Alder Lake. Oznacza to, że Arrow Lake będzie zawierał 8 dużych rdzeni i 32 małe rdzenie.

Intel Lunar Lake, z kolei, miałby korzystać z węzła TSMC 3nm, ale nie wspomniano, czy dotyczy to wyłącznie kafelka obliczeniowego, czy całego układu.

Zobacz także: Philips TAGH301BL i Philips TAGH401BL to pierwsze modele słuchawek znanego producenta!

Ostatnim nowym kryptonimem, o którym należy wspomnieć, jest Nova Lake,miałby prezentować zupełnie nową architekturę. Według przecieku miałby zostać zbudowany z dużych rdzeni Panther Cove i małych rdzeni Darkmont. Nie wspomniano o liczbie rdzeni, ale wyciek twierdzi, że wydajność procesora jest do 50% większa w porównaniu z Lunar Lake. 

Należy jednak zdystansować się od tych rewelacji przynajmniej do czasu, aż nie pojawi się bardziej wiarygodne źródło. Na ten moment nie można stwierdzić czy lista jest autentyczna, z resztą została już usunięta z serwisu Reddit. 

 

Seria miałaby zadebiutować w 2025 roku.


źródło: https://videocardz.com/newz/intel-arrow-lunar-and-nova-lake-codenames-appear-in-a-leak-as-meteor-lake-successors

Komentarze (0):
Reklama
Reklama