Jak skutecznie dezynfekować komputer w trakcie pandemii?

lubiegrac publicystyka Jak skutecznie dezynfekować komputer w trakcie pandemii?
Jak skutecznie dezynfekować komputer w trakcie pandemii?



Tamer Adas | 8 kwietnia 2020, 21:05

Panująca pandemia wymusza na nas odpowiednie dostosowanie się do sytuacji, co związane jest między innymi z dezynfekcją. Jak zdezynfekować komputer?

Pandemia a dezynfekcja własnego sprzętu

Urządzenia z których korzystamy bardzo często są przez nas wykorzystywane, a w obecnych warunkach nie możemy mieć pewności dotyczącej tego czy aby na pewno nie naraziliśmy się na ryzyko zarażenia czy po prostu przeniesienia wirusów do domu.
 
W związku z czym warto odpowiednio się zabezpieczyć, także urządzenia z którymi jesteśmy bezpośrednio w kontakcie, a niewątpliwie są nimi chociażby klawiatura, myszka czy i sam komputer. 
 
Wobec naturalnych odruchów, warto odpowiednio zareagować, aby nie ryzykować nadmiernie ze względu na własne zbyt luźne lub zwyczajnie lekkomyślne podejście.
 
 
Skuteczna dezynfekcja wspomnianych sprzętów wymaga odpowiednich środków w postaci detergentu do czyszczenia elektroniki, alkoholu izopropylowego, wody zdemineralizowanej, wykałaczek, patyczków do uszu, ściereczki z mikrofibry, płaskiego pędzeleka, nieużywanej szczoteczki do zębów oraz sprężonego powietrza.

Od czego zacząć dezynfekcję komputera?

Urządzenie, które chcemy zdezynfekować musimy wpierw odłączyć od zasilania, napięcia i sieci. Warto w tym momencie odłączyć także peryferia, które warto osobno na boku dokładnie oczyścić.
 
Aby skutecznie pozbyć się zagrożenia warto wybrać środek dysponujący w 70% roztworem izopropanolu, którym przetrzemy obudowę, przyciski oraz przestrzenie, gdzie zwyczajnie trudno jest dotrzeć.
 
Jeżeli chcemy mieć pełną gwarancję spokoju warto pomyśleć także o słuchawkach, które należy przeczyścić nie tylko w pałąku i muszlach, ale także w nausznikach, z którymi się bezpośrednio stykamy.

Na co uważać? 

Jeżeli nie mamy doświadczenia to odpuśćmy sobie demontowanie przycisków, gdyż możemy przez przypadek jest uszkodzić na dobre. Ponadto ponowny montaż może być trudny lub przeprowadzony zostanie w taki sposób, w jaki efekty przestaną już obowiązywać.
 
Pamiętajmy o tym abyśmy nie wykorzystywali zbyt wielkich ilości środków, gdyż może to powodować uszkodzenia, a zwiększony zysk i tak nie będzie zauważalny.

Komentarz eksperta w sprawie dezynfekcji:

- Przy pielęgnacji naszego sprzętu warto pamiętać o zastosowaniu odpowiednich środków. Do czyszczenia oraz dezynfekcji elektroniki nie wolno używać zwykłego alkoholu etylowego. W większości przypadków nie jest on obojętny dla czyszczonych powierzchni i może je uszkodzić. Najlepiej użyć do tego alkoholu izopropylowego, ale wcześniej należy rozcieńczyć go z wodą zdemineralizowaną w proporcjach 7:3 - radzi Michał Wróbel, Project Manager w firmie FIXIT SA (na co dzień zajmującej się opieką po sprzedażową).
 
- Podczas czyszczenia sprzętu elektronicznego należy uważać, aby używany do tego roztwór nie dostał się do wnętrza urządzenia. Może to doprowadzić do uszkodzenia lub w szczególnych przypadkach, gdy nie zostanie odłączony od zasilania, do spięcia układów elektronicznych, a w skrajnych wypadkach porażenia prądem, jeżeli urządzenie ma zasilanie sieciowe 230V. Wystarczy niewielką ilość roztworu nanieść na ściereczkę i delikatnie przetrzeć powierzchnię wymagającą odświeżenia - tłumaczy Michał Wróbel, Project Manager w FIXIT SA

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa / fot. Vesna Harni z Pixabay

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners