dodano: 2020-07-02 15:45:01

Jaki gatunek gier może najwięcej zyskać przy okazji nowej generacji konsol? Co warto mieć, aby być do niego dobrze przygotowanym?

Autor: AnoX
Jaki gatunek gier może najwięcej zyskać przy okazji nowej generacji konsol? Co warto mieć, aby być do niego dobrze przygotowanym?
1

Nowa generacja konsol w tym roku nadejdzie, co będzie świetną okazją szczególnie dla jednego gatunku, którym są gry wyścigowe. 
 
Zapowiedzi PlayStation 5 i Xbox Series X zapewniły graczom sporo interesujących informacji dotyczących nadchodzących sprzętów, nowych technologii oraz rozwiązań, dzięki czemu będziemy się mogli delektować nowym poziomem doznań oraz komfortu grania. Te moim zdaniem najmocniej wiążą się z… grami wyścigowymi!
 
Co prawda kierownice dla graczy to sprzęt, który mało kto posiada z uwagi na jego cenę, jednakże najnowsze urządzenia z tego segmentu mogą niebawem stać się niezwykle popularne, ponieważ już pierwszy zwiastun flagowej “ścigałki” na PS5 zapowiada nam imponujący poziom graficzny. Niemniej najbardziej interesująco prezentuje się kwestia wibracji haptycznych oraz adaptacyjnych analogów, które bezpośrednio lub w formie przygotowawczej znajdą się także w nowych kierownicach, dzięki którym będziemy się mogli już niemalże w pełni przenieść do świata cyfrowych wyścigów.
 
Z odpowiednim ekranem, wsparciem właśnie odpowiedniego siedziska, a być może całego pakietu ze stelażem, będziemy mogli doświadczyć zupełnie nowej jakości. Udoskonalony dźwięk 3D zapewni nam jeszcze lepsze doznania wspierane poprzez wyższy poziom realizmu, ilości szczegółów dźwiękowych oraz precyzji sygnałów, dzięki którym będziemy mogli delektować się jeszcze przyjemniejszą walką o pierwsze miejsce.
 
Mając taką podstawę, jeszcze lepszą oprawę wizualną posługującą się sporą przekątną z rozdzielczością 4K i odpowiednim odświeżaniem dostarczone nam zostanie niespotykane dotychczas doznania oraz wrażenia z przeniesienia realnego świata do cyfrowej rzeczywistości wraz z imponującą ilością szczegółów i detali. Mając dobrą kierownicę oraz zestaw gadżetów i pedały, będziemy mogli także fizycznie stanąć do wyścigowej rywalizacji, przybliżając się do… zawodowców posługujących się profesjonalnymi symulatorami wykorzystywanymi przez chociażby zespoły rywalizujące w Królowej Motosportu - F1, choć i w wielu innych dyscyplinach oraz seriach wyścigowych.
 
florian-olivo-Mf23RF8xArY-unsplash
fot. Florian Olivo on Unsplash 
 
SIE ewidentnie stawia na dźwięk, dzięki czemu będziemy mogli super wygodnie rozsiąść się w fotelu dla graczy, z odpowiednim przewiewem, starannym wykonaniem oraz projektem budowy i zabezpieczenia kręgosłupa. Odpowiedni rozmiar, opcje dostosowania oraz wysokiej jakości materiały to podstawa zapewniająca wysoki poziom satysfakcji nawet w bardzo długich sesji.
 
Generalnie rynek oferuje klientom dość zgrane konstrukcje szerokie i miękkie od dołu oraz zmniejszające się na poziomie głowy, korzystające z lekko zagiętych boków na poziomie barków. Dzięki metalowemu stelażowi całość będzie twardo osadzona na zazwyczaj pięcionożnej podstawie zakończonej kółkami. Standardowy zestaw narzędzi pozwoli nam nie tylko zmienić wysokość, ale także i maksymalne odchylenie, dzięki czemu w zależności od potrzeb będziemy mogli wybrać inny tryb działania, związany chociażby z intensywnymi sesjami w multi lub spokojniejszym relaksem ze strategią, bądź przygodówką czy też RPG-iem.
 
Warto zastanowić się także nad zakupem modelu z poduszką oferującą nam dodatkową możliwość dostosowania sobie modelu do specyficznych, indywidualnych potrzeb. Spora ilość graczy decyduje się na wybranie “pogrubienia” z tyłu głowy, natomiast niektórzy chcą sobie dodatkowo zabezpieczyć chociażby dolny odcinek kręgosłupa. Rzecz jasna tego typu element możemy sobie dokupić osobno, jednakże nie będzie on zazwyczaj tak spójny czy dopasowany do konstrukcji, niczym ten z zestawu.
 
Pamiętajmy właśnie o tym, abyśmy odpowiednio dużo czasu poświęcili na ćwiczenia oraz ruch, tak aby nie doprowadzić własnych pleców do nieodpowiedniego stanu, w wyniku czego nawet najlepszy model nie będzie w stanie zreperować naszych niedociągnięć czy problemów zdrowotnych.
 
bantersnaps-3mWxKnqET3E-unsplash
fot. bantersnaps on Unsplash
 
 
W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się biurka dla graczy, oferujące nam nie tylko stabilne położenie i odporność na drgania wynikające z działania sprzętu oraz reakcji właściciela w trakcie zabawy. Jeżeli spojrzycie na możliwości oraz oferowane tryby działania nowych urządzeń, to być może zdecydujecie się tym razem zakupić konsolę wraz z monitorem oraz właśnie tego typu podstawą, przy której wielki rozmiar obu sprzętów nie będzie aż tak odczuwalny, a przecież pod uwagę brać należy także właśnie wagę mogącą być zbyt dużym obciążeniem dla standardowych mebli znanych z popularnych sieci sklepów z tego typu akcesoriami.
 
Tego typu propozycje są względnie dość nowe w ramach głównego nurtu zainteresowań społeczności, która ma już swoje pierwsze konkretne potrzeby oraz zainteresowania. Przede wszystkim podstawowymi aspektami jest wytrzymałość, dobrej jakości materiały wykorzystane przy poszczególnych elementach oraz możliwość wpływania na położenie, kiedy wykorzystywane są do tego także kółka.
 
Z czasem sporo czasu poświęcono na zapewnienie narzędzi do zakrycia niechcianego, nadmiaru okablowania, następnie dodano miejsce na słuchawki, gogle wirtualnej rzeczywistości czy nawet… miejsce na kubek, bądź szklankę!
 
Zapomnieć nie możemy także o nieco bardziej interesujących propozycjach takich jak chociażby podświetlenie czy miejsce na dodatkowe przedmioty czy peryferia, dzięki czemu łatwiej będzie nam zadbać o porządek bądź estetyczny wygląd naszego stanowiska gracza. Spora ilość kolorów pozwoli nam zachować spójność oraz pozytywne wrażenia ze szczegółów, dzięki czemu z satysfakcją będziemy mogli prezentować naszą pracą włożoną we własne hobby i jego elementy składowe w postaci sprzętu i dodatków.

źródło: fot. Andrzej Rembowski z Pixabay

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2020-07-03 10:06:30

Ja nie mogę się doczekać symulatora Microsoft Flying Simulator i do tego telewizor 4 K to po prostu będzie bajka tak wznieść się nad Polskę :)

Reklama
Reklama