dodano: 2022-08-04 08:00:01

Jan Zizka (Medieval), widowiskowy czeski dramat historyczny w hollywoodzkiej obsadzie pokazany na zwiastunie

aktualności newsy filmowe Jan Zizka (Medieval), widowiskowy czeski dramat historyczny
Jan Zizka (Medieval), widowiskowy czeski dramat historyczny w hollywoodzkiej obsadzie pokazany na zwiastunie
15°
0

Jan Zizka (Medieval) widowiskowy czeski dramat historyczny w hollywoodzkiej obsadzie na zwiastunie. Premiera filmu przewidziana jest na wrzesień tego roku.

Widowiskowe kino historyczne, opowiadające historię legendarnego dowódcy w wojnach husyckich, czeka na swoją wrześniową premierę. Tymczasem czeski dramat historyczny został pokazany na filmowym zwiastunie. Film nosi tytuł Jan Žižka, ale znany jest także jako Medieval

Zapoznaj się również z: Wystartowała growa wyprawka Lenovo z latopami Legion i IdeaPad Gaming, jakie modele możemy zgarnąć z rabatem i zwrotem gotówki?

O czym jest Jan Zizka (Medieval)?

Jan Žižka to dramat historyczny oparty na faktach, którego akcja rozgrywa się w Xi wieku, w Czechach. Po śmierci panującego cesarza Święte Cesarstwo Rzymskie poupada, a dwaj bracia, król Wacław z Czech i król Zygmunt z Węgier toczą walkę o władzę. Tymczasem wynajęty przez Lorda Boresh'a, odważny najemnik Jan Žižka, ma za zadanie porwać narzeczoną Lorda Rosenberga, Lady Katherine. Ma to zapobiec dojściu do władzy wspomnianego lorda. Jan jest człowiekiem prawym, wierzącym w wielką moc królów. Wkrótce zostaje wciągnięty w sieć intryg i stanie do walki o wyzwolenie kobiety, którą pokochał. Wsławi się jako jeden z najbardziej walecznych wojowników w wojna husyckich. Wkrótce dowie się, że jego los leży nie w rękach królów, a ludu. 

Obsada Jan Zizka (Medieval)

W obsadzie filmu Jan Žižka znalazły się gwiazdy światowego, w tym hollywoodzkiego kina. W tytułowej roli legendarnego średniowiecznego dowódcy Ben Foster, którego możemy kojarzyć z filmów Aż do piekła, Sześć stóp pod ziemią czy 3:10 do Yumy

W obsadzie znaleźli się także Matthew Goode jako Król Zygmunt Luksemburski, Karel Roden jako Król Wacław IV Luksemburski, Michael Caine jako Lord Boresh, Til Schweiger jako Rosenberg.

A również: Roland Møller, William Moseley, Werner Daehn, Alistair Brammer.

Przeczytaj również: Let The Right One In, serial grozy od Showtime inspirowany filmem Pozwól mi wejść na zwiastunie

Reżyserem i autorem scenariusza do filmu Jan Žižka jest Petr Jákl, który ma na swoim koncie filmy: Obcy kontra Predator, Bad Company - Czeski łącznik czy xXx.

Kiedy zadebiutuje Jan Zizka (Medieval)?

Światowa premiera filmu Jan Žižka została ustalona na 9 września 2022 roku. 

Zwiastun Jan Zizka (Medieval)

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Komentarze (0):
Reklama