dodano: 2016-11-07 12:00:02
PCNSHPS4PS4 PROXBOX

Kim jest Sombra? Przedstawiamy postacie z Overwatch

Autor: AnoX
Kim jest Sombra? Przedstawiamy postacie z Overwatch
19°
1

W cyklu Kim jest... przedstawiamy wam postacie dostępne w Overwatch. Tym razem opowiemy sobie trochę o Sombrze, którzy zadebiutowała DOPIERO na Blizzconie 2016.

Kilka słów na początek... o tym, że ta postać pojawi się wiedzieliśmy już od BARDZO długiego czasu. Nawet przed zapowiedzią i premierą Any, spodziewaliśmy się ujrzeć Sombrę. Niestety Blizzard zbyt długo wyczekiwał z ujawnieniem wyglądu oraz możliwości, w związku z czym gracze już dawno temu stracili realne zainteresowanie. Twórcy postarali się jednak żeby umiejętności nowej (anty)bohaterki zachwyciły graczy tak głodnych nowej zawartości...

Sobra to jedna z najbardziej znanych hakerek na całym świecie. Jej umiejętności pozwoliły jej na całkowite usunięcie swojej dawnej tożsamości... To z pewnością nie był dla niej łatwy moment w życiu, w końcu bycie sierotą zdaną tylko na siebie to nie są odpowiednie warunki dla małej dziewczynki. Konflikt Omniczny pozostawił swoje tragiczne żniwo. Gospodarczo i społecznie ludzkość cofnęła się o wiele, wiele lat...

Na takiej sytuacji zyskała nasza protagonistka, z racji swojej wiedzy i smykałki do komputerów i hakowania, poradziła sobie w odradzającym się Meksyku. To właśnie ta cecha pozwoliła jej na zdobycie informacji, z których uczyniła swoją broń do walki z systemem. Taki sam cel postawił przed sobą gang Los Meurtos, który uznał, że na odbudowie państwa najwięcej zyskali bogacze oraz politycy. Jak to już z tego typu ludźmi jest, po pewnym czasie odkryli oni, że są śledzeni i wzmocnili obronę. Rozpoczęły się poszukiwania tajemniczej osoby próbującej poznać prawdę. 

Aby uniknąć wykrycia trzeba było pozbyć się swej przeszłości i teraźniejszości, tak właśnie "powstała" Sombra, hakerka o potężnych możliwościach, także tych czysto bojowych. Kolejne udane akcje przyniosły jej sławę oraz zainteresowanie ze strony Szponu, organizacji mając swoje za uszami. Protagonistka postanowiła do nich dołączyć i znacząco przyczyniła się do ataków na organizacje LumeriCo oraz Volskaya Industries. 

Główną bronią Sombry jest Karabin Maszynowy, którego szybkostrzelność jest porównywalna jedynie z działem Bastiona (a i on chyba nie daje sobie rady:P). Na polu bitwy należy być skutecznym, dlatego warto oszukać wroga za sprawą Hakowania, czyli wyłączania broni jak i apteczek. Kamuflaż Termooptyczny pozwoli nam na bez problemowe przemieszczanie się pomiędzy wrogami za sprawą niewidzialności. Nie oznacza to jednak, że jak ją wyczujemy i sprawdzimy miejsce akcji to nie odkryjemy jej, wręcz przeciwnie otrzymanie obrażeń spowoduje ujawnienie jej pozycji. Translokator to przydatna rzecz, mini teleport w formie granatu na pewien czas zapewni nam możliwość zniknięcia i pojawienia się w zupełnie innym miejscu. Najpotężniejszą (i być może zbyt mocną na początku) umiejętnością jest Impuls Elektromagnetyczny, który pozwala na zniszczenie pobliskich tarcz, osłon oraz zhakowanie pobliskich wrogów. 

Z przedstawionych materiałów możemy wywnioskować, że najważniejszą rzeczą w rozgrywce tą bohaterką będzie odpowiedni timing, to od niego zależ będzie przy nasze akcje zakończą się sukcesem czy trzeba będzie je przerwać i skupić się na ucieczce. Blizzard już teraz informuje nas, że granie tą postacią nie będzie należeć do łatwych, póki co możemy jedynie domyślać się jak może wyglądać styl grania i poruszania się Sombrą. Naszym zdaniem jej moc specjalna zostanie jeszcze w jakiś sposób zmieniona, tak aby nie doprowadzić do sytuacji, w której zespół bez niej nie ma racji bytu. Z drugiej strony jeżeli szykowane zmiany związane z osłabieniem wpływu "ulti" na wynik mogą okazać się bardzo dobre także dla balansu tej protagonistki.

Osobiście trochę zawiodłem się tym, że twórcy mają dopiero dwie postacie do wprowadzenia. Sombrę widzimy już teraz a jeszcze ktoś jest we wczesnej fazie powstawiania. Niestety moim zdaniem to trochę za mało... na szczęście hakerka może naprawdę namieszać na serwerach. 

Overwatch


Galeria:

1
2
3
4
5
6

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2017-12-04 13:57:32

Bardzo intrygująca to postać ;)

Reklama
Reklama