39°
0
dodano: 2021-01-17 23:55:01

Kolejne wielkie RPG-i? W tej części gatunku dat premier nie uświadczymy zbyt szybko...

Autor: AnoX

Po Cyberpunku 2077 nie nadejdzie zbyt szybko kolejna wielka gra RPG, ponieważ Assassin's Creed Valhalla jest za nami, a następne hity powoli powstają.

Jesteśmy po jesiennych premiera wpierw Assassin's Creed Valhalla oraz grudniowemu debiutowi Cyberpunka 2077, które to produkcje są obecnie mocno łatane, naprawiane oraz optymalizowane. Po nich niestety w najblizszym czasie nie możemy liczyć na kolejne tytuły z gatunku, które zapewniałyby fanom wiele godziny zabawy.

To wszystko sprawia, że na kolejny wielki hit AAA właśnie z gatunku RPG będziemy musieli sporo odczekać. Zapowiedziane nam potencjalne propozycje wiążą się niestety z późną potencjalną premierą. Jedyną szansą wydaje się być ELDEN RING, przy czym poza jednym zwiastunem nie doczekaliśmy się dotychczas niczego więcej, zatem zbyt szybko ten projekt także się najpewniej nie ukaże.

Bethesda wciąż pracuje nad Starfield oraz nad The Elder Scrolls VI, których okres produkcji z miesiąca na miesiąc się przedłuża, a o obu tytułach nie słyszymy nic. Pierwsza produkcja wydaje się być bliższa debiutowi, jednakże jest to zupełnie nowa marka po której nie możemy się niczego spodziewać, natomiast druga być może ma już... miejsce akcji, a późna premiera jest w tym wypadku w 100% pewna i zapowiadana.

Electronic Arts jakiś czas temu ujawnił nowego Dragon Age'a, który na tę chwilę nosi tytuł Dragon Age, czyli dokładnie taki sam jak pierwsza odsłona, a dotychczasowe zwiastuny nie mówią nam nic o stanie produkcji. Na pewno jeszcze trochę poczekamy. Premiera w 2022? Nie można jej wykluczać, ale początek 2023 wydaje się być bardziej prawdopodobny....

Świeżo zapowiedziany Mass Effect wydaje się być... narzędziem do kontroli działań giełdowych. W końcu po kilku tygodniach od The Game Awards 2020, gdy po raz pierwszy zapowiedziano nową odsłoną, dowiedzieliśmy się że całe EA pozbawione zostało ekskluzywności na markę Star Wars.

Na radarze znajduje się także Avowed, czyli kolejna wielka gra Obsidian Entertainment, które bez dwóch zdań będzie potrzebować jeszcze sporej ilości czasu, aby móc zagwarantować oczekiwaną jakość oraz skalę zabawy, zatem i w tym wypadku mówimy tutaj o pieśni przyszłości.

Przyszłość może być jednak pozytywna z tego względu, że ta sfera gatunku w ostatnich latach cieszyła się sporym uznaniem oraz zainteresowaniem, które przełożyło się na bardzo dobre rezultaty sprzedaży, wobec czego możemy z zadowoleniem spoglądać w przyszłość, oczekując na kolejne propozycje, których najpewniej nie będzie brakować. Z resztą ponoć Massive pracuje nad wielkim RPG-iem w świecie Star Wars.


Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje
80