dodano: 2018-07-06 21:00:02
PC

Lamplight City, przygodówka retro inspirowana prozą Poe i Dickensa

Autor: agusia16
Lamplight City, przygodówka retro  inspirowana prozą Poe i Dickensa
12°
3

Lamplight City, steampunkowa gra przygodowa niezależnego studia Grundislav Games zadebiutuje na runku gier w trzecim kwartale tego roku.
 
Gra, o której mieliśmy przyjemność pisać już w w tym miejscu,  jest przygodówką detektywistyczną rozgrywającą się w alternatywnej, steampunkowej, wiktoriańskiej rzeczywistości. Twórcą gry, której wydaniem zajęło się Application Systems Heidelberg, wydawca Unforeseen Incidents, jest Francisco Gonzalez, który tworzy gry przygodowe od roku 2001, korzystając z Adventure Game Studio. Po wydaniu 8-częściowej serii Ben Jordan w 2012 roku, skupił się na tworzeniu profesjonalnej gry. W 2014 roku wraz z Wadjet Eye Games wydał A Golden Wake, później zaś Shardlight. Sam twórca wspomina, że kocha przygodówki, na których wyrastał. Wśród nich takie tytuły jak: Gabriel Knight: Sins of the Fathers, The Curse of Monkey Island, Quest for Glory IV, Day of the Tentacle i Conquests of the Longbow.
 
Jego kolejny projekt nad jakim pracuje, to gra w której przenosimy się do kwitnącego miasta portowego w New Bretagne, które pod przykrywką nowoczesności i rozwoju, skrywa  dramat ubóstwa, walki klasowej i zbrodni. W Lamplight City przejmujemy kontrolę nad prywatnym detektywem  Milesem Fordhamem, który nawiedzany jest przez ducha swego zamordowanego partnera, co doprowadza go prawie do obłędu. Jego rozpadający się świat uratuje jedynie praca oraz przede wszystkim znalezienie zabójcy swego partnera.
 
A śledzić i kierować poczynaniami detektywa będziemy podczas pięciu spraw, decydując jakim detektywem chcemy być, licząc się tym samym z konsekwencjami naszych wyborów. Gracz zwiedzi fikcyjne, wiktoriańskie miasto, jego cztery dzielnice, spotykając na swej drodze ponad 50 profesjonalnie dźwięcznych postaci. 
 
Lamplight City zadebiutuje na Steam w trzecim kwartale tego roku w wersji na PC, Mac i Linux. 
 
Blog Francisco Gonzaleza
 
Lamplight City strona Application Systems
 
Strona oficjalna gry
 

źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (3):
avatar PanDamian
dodano: 2018-07-17 16:47:53

Jak Poe, to pewnie będzie trochę straszyć ;).

avatar TOM3K
dodano: 2018-07-07 14:18:52

Dokładnie jak Lucasart a przede wszystkim Indiana Jones and the Fate of Atlantis ;)

avatar lubie bigos
dodano: 2018-07-06 23:49:21

Wygląda jak klasyki od Sierry i Lucasarts. Może być fajne

Reklama
Reklama