dodano: 2019-02-10 10:25:01
ANDPCPS4PS4 PROXBOX

Maupiti Island, remake przygodówki z 1990 roku na Kickstarterze

Maupiti Island, remake przygodówki z 1990 roku na Kickstarterze
13°
1

Na Kicksterterze trwa kampania  finansowa detektywistycznej gry przygodowej, Maupiti Island, którą w 1990 roku opracowało studio Lankhor. Po niemal trzydziestu latach gra powraca w remake'u, który przygotowuje francuskie studio Cup Of Games.
 
Wcielamy się w niej w detektywa, który próbując uciec od nudnego, pełnego gwaru Paryża i od monotonni, która go dopadła, przyjmuje zaproszenie od swojego przyjaciela w daleką podróż do Japonii. Na pokładzie żaglówki podróżników zaskakuje sztorm, który kończy ich wyprawę na środku Oceanu Indyjskiego, zmuszając tym samym do zacumowania na malowniczej wyspie zwanej Maupiti. Niestety okazuje się, że sielskie miejsce ma także drugą, bardziej mroczną stronę. Zaraz po przebudzeniu, detektywa odwiedza kobieta o imieniu Maguy, która prosi o pomoc w znalezieniu jednego z pracowników, który zaginął. Detektyw postanawia odłożyć zatem wakacyjny odpoczynek, wkrótce odkrywając, że miejsce to, jak i mieszkańcy skrywają wiele tajemnic. Dochodzenie prowadzi go przez miejscowy dom publiczny, tajemnicze morderstwo, przybliża piratów, handlarzy bronią i palarnię opium. Poza tym nocą przybija do wyspy łódź rybacka o nazwie "Bamboo", której załoga zdaje się być bardzo podejrzana. 
 
Maupiti Island to klasyczna przygodówka skupiająca się na dochodzeniu, eksploracji, rozmowach, które prowadzić mają do odnajdywania wskazówek, znaków i podpowiedzi pozwalających wytypować sprawcę. 
 
Oryginalna wersja Maupiti Island nominowana w kilku krajach do wielu nagród, sprzedała się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy w całej Europie. Jest nadal jedną z największych francuskich gier przygodowych i częścią dziedzictwa narodowego, od momentu włączenia go do kolekcji Biblioteki Narodowej.
 
Gra potrzebuje wsparcia na Kicksterterze, które doprowadzić ma do wydanie Maupiti Island 20 czerwca 2020 roku na komputerach osobistych PC i Mac, a także konsolach PlayStation 4, Pro, Xbox One X, PlayStation VR, Nintendo Switch oraz Androidzie i iOS. 

Wesprzyj projekt na Kickstarterze

Odwiedź stronę oficjalną


Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-02-18 13:49:55

Jakoś nie przypadają mi do gustu tego typu produkcje. Wiadomo, że innym może tak ;)

Reklama
Reklama