dodano: 2021-07-21 12:00:01

Microsoft potwierdza DirectStorage na Windows 10 - czym jest nowe udogodnienie?

Microsoft potwierdza DirectStorage na Windows 10 - czym jest nowe udogodnienie?
13°
0

Microsoft wprowadza nowe rozwiązanie, które ma ułatwić ładowanie danych w grach, a które sprawdziło się już na Xbox. Według wpisu na blogu firmy DirectStorage ma być dostępny na Windows 11 i Windows 10 od wersji 1909.

DirectStorage pojawi się oczywiście na Windows 11, jednakże Microsoft potwierdził, że będzie on działać również na poprzedniej wersji systemu. Czym jednak jest owa innowacja?

DirectStorage ma za zadanie ułatwić wczytywanie danych i ładowanie poziomów w grach. Jest to interfejs programowaniu, który opracował Microsoft mający na celu zwalczyć problem tak zwany "wąskiego gardła" wywołując znacznie mniej żądań między procesorem a urządzeniem przechowującym dane. Obecne interfejsy API pamięci masowej nie są zoptymalizowane pod kątem dużej liczby żądań we/wy, co prowadzi do tego, że gry nie działają znacznie szybciej na szybkich sterownikach NVMe w porównaniu z konwencjonalnymi dyskami SATA SSD.

Działanie można łatwiej zrozumieć dzięki grafice:

Microsoft-DirectStorage 

Ten fundamentalny problem został już rozwiązany w serii Xbox Series X i Series S, i zostaje teraz  przeniesiony na Windows 11 i Windows 10, wprowadzając interfejs API DirectStorage dla twórców oprogramowania. Według obietnic Microsoftu liczba programistów z dostępem do DirectStorage ma się wkrótce powiększyć.

Zobacz także: Na Xbox Series X i Series S Psychonauts 2 sprawdzimy w 120 klatkach na sekundę! Nadszedł czas czas na nowy, szalony zwiastun!

Jak zapewnił w swoim oficjalnym wpisie Microsoft, zależy im, żeby z nowego rozwiązania mogła korzystać jak największa liczba graczy, dlatego DirectStorage SDK będą kompatybilne z systemem Windows 10 od wersji 1909.

Czy gracze powinni pomyśleć jednak o przeniesieniu się na "jedenastkę"? Microsoft zadbał o parę przydatnych funkcji dla graczy na Windows 11, więc na pewno warto to rozważyć.

 

System Windows 11 według informacji, które wyciekły od Intel ma pojawić się w październiku 2021.


źródło: https://videocardz.com/newz/microsoft-directstorage-also-coming-to-windows-10

Komentarze (0):
Reklama
Reklama