dodano: 2020-12-29 14:40:01

Na Zimowej Wyprzedaży Steam w tym roku nie zabraknie studia Atomic Jelly! Twórcy przygotowali spore rabaty na swoje gry...

Autor: AnoX
Na Zimowej Wyprzedaży Steam w tym roku nie zabraknie studia Atomic Jelly! Twórcy przygotowali spore rabaty na swoje gry...
13°
0

Studio Atomic Jelly jest obecne na Zimowej Wyprzedaży Steam 2020, zapewniając graczom okazję do zakupienia gier z ich portfolio w atrakcyjnych cenach!

Powracamy dziś do tematu wielkiej promocji obowiązującej na platformie Valve, która zakończy się dopiero 5 stycznia przyszłego roku, zapewniając nam okazję do zaznajomienia się z kolejnymi, przecenionymi propozycjami.

Wśród nich znajdziemy 303 Squadron: Battle of Britain, Project Remedium oraz Train Mechanic Simulator 2017, czyli trzy tytuły poznańskiego studia Atomic Jelly.

Przy tej okazji chwilę swojego czasu poświęcił dla nas Pan Bartosz Rakowski, prezesem zarządu Atomic Jelly, z którym rozmawiamy o Zimowej Wyprzedaży oraz jej otoczce.

 

Jak oceniacie Zimową Wyprzedaż na Steam? Czy wyróżnia się ona czymś względem pozostałych, regularnych edycji?

Okres przedświąteczny sprzyja zwiększonym obrotom z wyprzedaży, gracze są już przyzwyczajeni przez ostatnie lata do tego wydarzenia i go wyczekują jako okazji na zrobienie sobie świątecznych prezentów w naprawdę dobrych cenach. Steam co prawda regularnie prowadzi wyprzedaże, ale to właśnie ta zimowa edycja jest tradycyjnie już największa i najbardziej oblegana. Steam bardzo dba o rozmach, organizując przy tej okazji specjalne wydarzenia oraz zabawy dla uczestników, tak też zapewne będzie i tym razem.

 

Czy generalny zimowy “szał zakupowy” ma miejsce także w przypadku zakupów cyfrowych gier? Jakby nie patrzeć, pudełko pod  choinką prezentuje się lepiej niż kod czy bezpośrednia obecność na cyfrowych półkach?

Owszem, to prawda że fizyczne pudełko lepiej wygląda pod choinką. Aczkolwiek pamiętajmy że cyfryzacja zakupowa zagościła też i w starszych pokoleniach, a klucz wydrukowany na kartce można również ładnie opakować. Spora grupa graczy preferuje wręcz cyfrowe wydania i będą z takiej wersji w pełni zadowoleni. Zresztą często robimy też prezenty sami dla siebie, a tutaj jest okazja aby złapać atrakcyjne przeceny na upatrzone wcześniej tytuły ze swojej Wishlisty.

 

Na ile istotne jest to wydarzenie w Waszym kalendarzu? Czy jest to swego rodzaju zamknięcie tego trudnego roku?

Sądzę, że jak u każdego wydawcy i dewelopera, to dobra okazja aby znacząco wzmocnić wyniki sprzedażowe oraz polepszyć swoją rozpoznawalność. Warto przy tym powiedzieć że branża gier dosyć łagodnie została w tym roku potraktowana przez sytuacje pandemiczną, a wręcz w niektórych aspektach zyskała, na pewno nauczyliśmy się sprawnie pracować na odległość. Sprzedaż gier przy tym wszystkim pozostaje ciągle dobra, a dominuje tu oczywiście sprzedaż cyfrowa, na której należy się skupić. Wyprzedaż Steam jest jak najbardziej dobrym tego podsumowaniem.

 

Czy Wasze gry biorą udział w Zimowej Wyprzedaży?

Tak, wystawiamy trzy nasze gry w bardzo dużych przecenach. Są to 303 Squadron: Battle of Britain, Project Remedium oraz Train Mechanic Simulator 2017, a zniżki przy ich zakupie sięgają nawet 90 proc.

 

Czy mniejsza liczba premier gier AAA jesienią 2020 może przełożyć się na lepsze wyniki podczas Zimowej Wyprzedaży?

Jest to prawdopodobne, gracze mniej wydali na najnowsze gry i możliwe, że będą chcieli nadrobić zakupy w zakresie starszych tytułów, a Zimowa Wyprzedaż na Steam jest do tego najlepsza okazją.

 


Komentarze (0):
Reklama
Reklama