dodano: 2019-08-12 12:00:07

Nightdive Studios odświeża System Shock 2 - Enhanced Edition

Autor: nocarz
Nightdive Studios odświeża System Shock 2 - Enhanced Edition
0

Retro gaming jest całkowicie w natarciu, a fani klasyków do grania otrzymują kolejne odświeżone wersje hitów, w tym - System Shock 2: Enhanced Edition. 
 
Jakiś czas temu informowaliśmy o odświeżeniu System Shock z 1994 roku przez Nightdive Studios. Tym razem ci pracusie zapowiedzieli wydanie kolejne odsłony System Shock 2: Enhanced Edition. Na chwilę obecną brak jest jakichkolwiek bliższych informacji co do remake'a oprócz krótkiej wzmianki w serwisie Twitter. Z ogłoszenia można wywnioskować, że produkcja powstaje na życzenie społeczności, zgromadzonej wokół gry, a premiera ma nastąpić niebawem. Być może pojawi się wyłącznie na komputery osobiste.
 
Trwają prace nad odświeżaniem System Shock z 1994 roku
 
Oryginalny System Shock 2 swoją premierę miał pięć lat po premierze pierwszej odsłony czyli w 1999 roku i jak poprzedniczka od początku wzbudziła żywe zainteresowanie graczy. Przełomowym zabiegiem było połączenie RPG, horroru ze strzelanką w klimatach sf. Jak wspomniałem wcześniej Nightdive Studios opracowuje pierwszą część System Shock, a także odpowiedzialny jest za wskrzeszenie Turoka, Blood'a czy Texa Murphy'ego.
 
Pierwsza odsłona System Shock (Remake) pojawić się ma na początku 2020 roku na komputerach osobistych PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Warto także wspomnieć, że Warren Spector pracuje nad System Shock 3, która ma wprowadzić sporo nowości do kultowej serii.
 
Karta System Shock 2 na Steam
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama