dodano: 2018-10-10 12:00:02

Creaks - Nowa gra od twórców Machinarium została zapowiedziana

Autor: nocarz
0
Creaks - Nowa gra od twórców Machinarium została zapowiedziana
Twórcy Machinarium, studio Amanita Design zapowiedziało kolejna swoją produkcję Creaks.
 
Czeskie studio od momentu powstania w 2003 roku wydaje istne perełki wśród, których jest Machinarium, seria Samorost, Botanicula oraz Chuchel. Każda z tych produkcji jest gorąco witana przez fanów, a niesamowita grafika oraz unikatowy styl sprawiają, że do każdej z tych gier podchodzi się z przyjemnością. Podobnie będzie w ich najnowszej produkcji pod tytułem Creaks.
 
Autorzy opublikowali właśnie pierwszy zwiastun, a produkcja pojawi się w 2019 roku na konsolach i komputerach osobistych. Creaks to połączenie przygodówki, w której nie zabraknie elementów zagadek logicznych, a ponadto dodane zostaną elementy skradankowe. Bohaterem jest mężczyzna, który wiedzie swoje pozbawione sensu życie.
 
Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia i przez przypadek odkrywa w swoim mieszkaniu przejście, które znajduje się pod warstwą tapety i tynku. Zaciekawiony, a jednocześnie przerażony, otwiera je i przenosi się do innej rzeczywistości. Gracze podczas rozgrywki będą przemierzali niesamowity utopijny świat, którego mieszkańcami są roboty, bestie i inne dziwaczne maszyny.
 
Jak sami zobaczycie na zwiastunie, Creaks przypomina w dużym stopniu Machinarium, w którym także były ręcznie rysowane lokalizacje, postacie i w dwuwymiarowa grafika. Po drodze do znalezienia drogi do domu nasz bohater rozwiąże sporo zagadek, a także będzie musiał unikać kontaktu z bardziej agresywnymi postaciami. To wszystko sprawi, że prawdopodobnie trafi do graczy kolejna niesamowita produkcja niezależna.   
 
 

Komentarze (0):